Засідання комісії з розгляду заяв внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, про виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення.

19-07-2018

Під головуванням заступника міського голови Інни Фесенко 18 липня відбулось третє засідання комісії з розгляду заяв внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, про виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення.

Комісія утворена на виконання Постанови Кабінету міністрів України №280 від 18.04.2018 року.

Право на отримання грошової компенсації мають внутрішньо переміщені особи, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо у районах антитерористичної операції у період її проведення, та визнані особами з інвалідністю внаслідок війни III групи відповідно до п. 11-14 ч.2 ст. 7 або учасниками бойових дій відповідно до п. 19 і п. 20 ч. 1 ст. 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», та перебувають на обліку громадян, потребуючих поліпшення житлових умов,і протягом року на обліку в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб.

Як зазначила Інна Фесенко, на сьогодні у нашому місті на квартирному обліку перебуває 226 осіб зазначеної категорії та заяви продовжують надходити.

Зокрема на третьому засіданні комісії було розглянуто 20 заяв громадян зазначеної категорії. У їх присутності за кожною заявою прийняте відповідне рішення про призначення грошової компенсації та визначено її розмір. Всього ж на цей час розглянуто 43 заяви внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.

Відповідно до постанови КМУ №280 від 18.04.2018 року компенсація розраховується на основі таких нормативів:

1) за нормою 13,65 кв. метра жилої площі для внутрішньо переміщеної особи, яка захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, та кожного члена сім’ї;

2) за нормою 35,22 кв. метра загальної площі на сім’ю внутрішньо переміщеної особи, яка захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України;

3) з урахуванням опосередкованої вартості спорудження 1 кв. метра загальної площі житла в Луганській обл., затвердженого наказом Мінрегіону від 01.03.2018р. №46, у розмірі 10707,00 грн.;

4) з урахуванням коефіцієнту збільшення граничної вартості для міст обласного значення в 1,25 рази;

5) з урахуванням витрат, пов’язаних з купівлею, оформленням права власності на житло та сплатою передбачених законодавством податків і зборів.

На даний час, розмір грошової компенсації визначається без урахування витрат, пов’язаних з купівлею, оформленням права власності на житло та сплатою передбачених законодавством податків і зборів, у зв'язку з відсутністю інформації щодо розміру зазначених витрат. Після отримання зазначеної інформації, розміри грошових компенсацій буде перераховано.

Орієнтовний розмір грошової компенсації складає:

- для сім'ї з 1-ої особи - 654 063,86 грн. (шістсот п’ятдесят чотири тисячі шістдесят три гривні 86 копійок),

- для сім’ї з 2-х осіб  - 836 752,05 грн. (вісімсот тридцять шість тисяч сімсот п’ятдесят дві гривні 05 копійок),

- для сім’ї з 3-х осіб – 1 019 440,24 грн. (один мільйон дев’ятнадцять тисяч чотириста сорок гривень 24 копійки).

Грошова компенсація виплачується заявникам за рахунок субвенції з державного бюджету в порядку черговості взяття на квартирний облік за місцем нинішнього проживання.

Під час засідання заступник міського голови Інна Фесенко підкреслила: «На руки готівку ніхто не видає – кошти надходять на спецрахунок заявника. Після чого у людини є рік, щоб обрати собі підходяще помешкання на первинному чи вторинному ринку житла у будь-якому населеному пункті підконтрольної владі території України. Після підписання договору купівлі-продажу УПтаСЗН, яке призначене розпорядником цих коштів, переводить їх на рахунок продавця. Якщо кошти за рік не використані, вони повертаються до держбюджету».

Відділ внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю міської ради

Відділ з соціально-гуманітарних питань та ВПО