Засідання Координаційної ради з питань розвитку підприємництва

21-06-2018

Чергове засідання Координаційної ради з питань розвитку підприємництва відбулось 19 червня. Провів його перший заступник міського голови Ігор Слєсарєв.

На порядку денному стояло чотири питання.

Проект регуляторного акту «Положення про організацію та проведення ярмаркової діяльності на території м. Сєвєродонецька» розглядався вдруге. Щодо нього до міськради не надійшло жодних зауважень протягом терміну його розміщення, зазначила начальник відділу торгівлі та з захисту прав споживачів Тетяна Красюк.

Члени координаційної ради одноголосно ухвалили зазначений проект регуляторного акту.

Також вдруге розглядався проект регуляторного акту «Про затвердження Порядку демонтажу тимчасових споруд для проведення підприємницької діяльності у місті Сєвєродонецьку». Як зазначив начальник відділу по контролю за благоустроєм та санітарним станом міста Дмитро Комишан, враховані всі пропозиції членів координаційної ради та внесені відповідні зміни до проекту. З моменту повторної публікації проекту зауважень та пропозицій не надходило.

Зазначений проект регуляторного акту також було ухвалено.

Голова Координаційної ради Ігор Слєсарєв доручив обидва проекти спрямовувати на розгляд виконкому Сєвєродонецької міської ради.

Щодо проекту регуляторного акту «Про затвердження порядку розміщення торгових майданчиків на території міста Сєвєродонецька» доповідала старший інспектор з питань містобудування та архітектури відділу містобудування та архітектури Наталія Іщенко. Вона зазначила, що даний Порядок регулює відносини, пов’язані із розміщенням торгових майданчиків на території міста Сєвєродонецька. Також у Порядку визначено Вимоги до розміщення торгових майданчиків, Порядок розміщення літніх торгових майданчиків і всесезонних торгових майданчиків. Крім того, зазначено підстави для припинення розміщення торгових майданчиків.

Ігор Слєсарєв запропонував привести у відповідність деякої термінології у зв’язку з набуттям чинності Закону України «Про житлово-комунальні послуги». Конструктивні пропозиції надійшли й від членів Координаційної ради.

Тепер проект документу згідно з чинним законодавством потребує повторної публікації для суспільного обговорення у міській суспільно-політичній газеті «Сєвєродонецькі вісті» та на офіційному сайті Сєвєродонецької міської ради.

Проект регуляторного акту «Порядок розміщення засобів пересувної дрібно роздрібної торгівельної мережі пересувних об’єктів з надання послуг на території м. Сєвєродонецька» розглянуто останнім.

Метою та завданнями цього Порядку є запровадження єдиної процедури при розміщенні засобів пересувної торговельної мережі; створення сприятливих умов для здійснення господарської діяльності у сфері торгівлі  та надання побутових послуг через  засоби пересувної торговельної мережі та пересувні об’єкти з надання послуг на території м. Сєвєродонецька; впорядкування розміщення засобів пересувної торговельної мережі,  запобігання хаотичному розміщенню та перенасиченості ними території міста; ліквідація торгівлі у невстановлених місцях; захист прав та законних інтересів суб’єктів підприємницької діяльності – власників (користувачів) та споживачів. У документі визначено Порядок розміщення засобів пересувної мережі, вимоги розміщення та функціонування засобів пересувної мережі та контроль за дотриманням умов розміщення засобів пересувної мережі.

Начальник відділу торгівлі та захисту прав споживачів Тетяна Красюк зазначила, що до проекту враховано і внесено всі зміни та доповнення. Протягом місяця всі бажаючі мають можливість внести свої доповнення і пропозиції до Порядку.

У своєму коментарі голова Координаційної ради Ігор Слєсарєв зазначив: «Всі проекти регуляторних актів, які необхідно було розглянути Координаційній раді на сьогоднішній день, розглянуто. Чинним законодавством передбачена особлива процедура прийняття регуляторних актів – від моменту оприлюднення і до затвердження. Це складний багатоетапний процес, до якого може залучитися кожен. Але я вважаю, що такі вимоги до регуляторної процедури цілком виправдані для правового регулювання господарських відносин».

Відділ внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю

Сєвєродонецької міської ради