Засідання робочої групи з питань формування міського бюджету на 2019 рік

12-11-2018

8 листопада відбулося друге засідання робочої групи з питань формування проекту рішення ради про міський бюджет на 2019 рік. Група створена розпорядженням міського голови №214 від 17 серпня поточного року і головує в ній начальник фінансового управління міської ради Марина Багрінцева.

На засіданні, як і минулого разу, була озвучена інформація щодо очікуваних 2019 року доходів міста за податковими надходженнями і розрахунком субвенції з державного бюджету; також йшлося про підсумки аналізу бюджетних запитів на майбутній рік, наданих розпорядниками бюджетних коштів до фінансового управління. Наприкінці залишили час для питань і відповідей.

Марина Багрінцева нагадала, що міський бюджет на наступний 2019 рік має бути прийнятим до 22 грудня. В серпні розроблена і направлена до головних розпорядників інструкція по формуванню бюджетних запитів по основному бюджету і бюджету розвитку, яка чітко прописує всі механізми. На перше листопада фінуправління проаналізувало надані бюджетні запити: у деяких розпорядників ріст видатків сягає 300-800%.

Проте очікуваний бюджет міста, на жаль не є бюджетом розвитку: зростання його доходної частини проти бюджету 2018 рік – всього 5%. Так, на 2018 рік доходи міста планувалися у розмірі 569,5 млн. грн. З урахуванням перевиконання їхній очікуваний обсяг – 678 млн. грн. А прогнозована на наступний рік загальна сума податкових надходжень – всього 711 млн 752 тис. грн.

За інформацією податківців, наступного року більшою буде лише сума податку на доходи фізичних осіб за рахунок зростання мінімальної заробітної плати. Проте зарплата стане більшою на 12%, а податкові надходження від неї – лише на 8,2% (решта – соціальна податкова пільга для громадян). За всіма іншими джерелами формування міського бюджету прогнозується зменшення надходжень, інде досить значне (на третину і вдвоє), по деяким податкам – надходження на рівні 2018 року.

Освітня субвенція на 2019 рік надається місту державою у розмірі 123 млн. 619 тис. грн. (це на 30,9% більше, ніж поточного року) і покриває зростання зарплат освітян. «Медична» субвенція з 103 млн. грн. цього року скорочується до 85 млн. 711 тис. грн. року наступного: на фінансування за рахунок Національної служби здоров’я пішла первинна ланка надання медичних послуг. Реверсна дотація (вилучення із міського бюджету) у 2019 році – 15 млн. 392 тис. грн.

Але всі розпорядники коштів, за словами начальника фінуправління та його заступників, складали бюджетні запити наче в очікуванні економічного буму. Непідйомну суму для міського бюджету просить КП «Сєвєродонецьке тролейбусне управління». Непомірним тягарем стали фактично «мертві» ЖЕКи, єдиний спосіб позбутися постійних збитків тут – провести процедуру банкрутства. Не покривається державною субвенцією сума, необхідна на пільги і субсидії мешканцям міста: не виключено, що доведеться переглядати норми споживання води городянами, у квартирах яких відсутні прилади її обліку. Наразі необхідно співвідносити бажане з реальністю і можливостями міста.

Оскільки відповідно до проекту Державного бюджету на 2019 рік мінімальна заробітна плата зростає з 1 січня 2019 року на 12%, індекс споживчих цін – на 7,4%, то і фонд заробітної плати у розпорядників бюджетних коштів планується збільшити максимум на 12%, а витрати по незахищених статтях – на 7,4%.

Якщо буде залишок за підсумками 2018 року, буде перевиконання плану надходження коштів у 2019-му – наслідком стане їхній перерозподіл. Проте зараз необхідно економити, оптимізувати витрати, а то й мережу.

Кілька пропозицій щодо можливостей збільшення надходжень до бюджету пролунало під час обговорення від присутніх тут депутатів міськради Сергія Куниці, Юрія Кузьмінова.

Наприкінці засідання зголосилися на тому, що найближчими двома тижнями – за графіком, складеним фінуправлінням, – кожен з розпорядників коштів побуває там із своїм бюджетним запитом, аби напрацювати-таки прийнятний проект рішення для сесії міської ради і вчасно затвердити основний фінансовий документ Сєвєродонецька на наступний рік.

За інформацією «СВ»