Засідання Сєвєродонецької міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

28-01-2020

27 січня проведено засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Головував на ньому заступник міського голови, начальник Фонду комунального майна міської ради, перший заступник голови комісії Олександр Ольшанський. Також у заході прийняла участь заступник міського голови Ірина Степаненко.

Олександр Ольшанський довів до відома присутніх мету скликання засідання та ознайомив з порядком денним:

I. Щодо призупинення занять у закладах освіти з метою недопущення епідемічних ускладнень.

II. Про вжиття заходів з недопущення погіршення стану екологічної ситуації в наслідок викидів в атмосферне повітря продуктів згорання стаціонарними джерелами забруднення.

Було заслухано звіти заступника начальника управління охорони здоров’я міської ради Сергія Болібока та начальника відділу освіти міської ради Лілії Талдонової про стан захворюваності на ГРВІ та грип у Сєвєродонецьку станом на 27 січня.

У зв’язку з великою динамікою росту захворюваності на грип та ГРВІ, з метою стримування росту недопущення епідемічних ускладнень захворюваності серед учнів та працівників закладів освіти міської ради за пропозицією заступника міського голови Ірини Степаненко комісія прийняла рішення призупинити навчальний процес в загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах відділу освіти Сєвєродонецької міської ради з 28.01.2020р. по 03.02.2020р. включно.

Крім того, надане доручення Управлінню охорони здоров’я міської ради:

- забезпечити проведення моніторингу епідемічної ситуації із захворюваності на ГРВІ та грип населення міста;

- забезпечити необхідний запас медикаментів, дезінфекційних препаратів, засобів профілактики в аптеках міста;

- ввести посилений протиепідемічний режим у місцях перебування людей (автовокзал, ринки, розважальні центри, кінотеатри тощо), у дитячих дошкільних, освітніх закладах, установ охорони здоров’я, закладах культури, підприємствах, установах та організаціях незалежно від форми власності;

- забезпечити готовність лікувально-профілактичних закладів міста до виявлення хворих на ранній стадії захворювання, достатній запас профілактичних лікарських препаратів та дезінфекційних засобів, захисного одягу та засобів самозахисту;

- забезпечити у разі необхідності розгортання додаткових ліжок для госпіталізації інфекційних хворих та контактних осіб, передбачивши запаси необхідного обладнання, інвентарю та продуктів харчування.

Окремим пунктом прийняте рішення відділу цивільного захисту, екологічної безпеки та охорони праці міської ради і відділу внутрішньої політики міської ради забезпечити висвітлення у ЗМІ питань профілактики захворювання на грип і ГРВІ та про обов’язкове використання медичних масок населенням.

По другому питанню Олександр Ольшанський повідомив, що під головуванням депутата Сєвєродонецької міської ради Олени Буткової відбулося розширене засідання депутатської комісії з питань будівництва, архітектури, земельних відносин, охорони навколишнього середовища та розвитку селищ щодо скарг мешканців Сєвєродонецька на забруднення повітря при обігріві будівель. Прийняте рішення невідкладно вивчити ситуацію по місту і запропонувати способи вирішення проблеми опалювання будівель матеріалами, які отруюють повітря.

«Щоб відповідним чином реагувати в межах законодавства щодо недопущення погіршення стану екологічної ситуації внаслідок викидів в атмосферне повітря продуктів згорання стаціонарними джерелами забруднення, пропоную затвердити робочу групу з позапланової перевірки суб’єктів господарювання для дотримання вимог природоохоронного законодавства на території міської ради», - зазначив Олександр Ольшанський.

Міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій з метою дотримання вимог природоохоронного законодавства на території міської ради прийняла рішення затвердити робочу групу з позапланової перевірки суб’єктів господарювання в наступному складі:

Антон Потанін – начальник відділу цивільного захисту, екологічної безпеки та охорони праці міської ради, голова робочої групи;

Дмитро Комишан – начальник відділу по контролю за благоустроєм та санітарним станом міста міської ради, заступник голови робочої групи;

Гліб Рудь – директор департаменту землеустрою, містобудування та архітектури міської ради, член робочої групи;

Валерій Кривякін – заступник начальника управління, начальник відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Сєвєродонецького міського управління ГУ ДСНС у Луганській області, член робочої групи;

Сергій Федін – начальник відділу Державного екологічного нагляду (контролю) водних ресурсів та атмосферного повітря, старший Державний інспектор з ОНПС у Луганській області, член робочої групи;

Антон Рєкунов – начальник відділу державного архітектурно-будівельного контролю міської ради, член робочої групи.

До 14 лютого п.р. робоча група за результатами проведеної роботи повинна підготувати акт щодо проведеної роботи та надати до міської комісії з ТЕБ та НС.

Наступне засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій вирішено провести 03 лютого. На ньому за результатами моніторингу ситуації із захворюваності на грип і ГРВІ буде прийняте рішення по відновленню чи продовженню навчального процесу в загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах відділу освіти Сєвєродонецької міської ради.