Засідання виконкому 12 жовтня

13-10-2018

На засіданні виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради, яке відбулось 12 жовтня, розглядалося лише одне питання - про виділення 7,6 млн. грн. на фінансування об'єднань співвласників багатоквартирних будинків. З цього приводу на засідання прийшли й голови ОСББ.

Протягом двох годин тривалої дискусії члени виконкому намагалися дійти згоди щодо проекту рішення виконкому «Про розгляд проекту рішення міської ради «Про внесення змін до міського бюджету на 2018 рік», в якому йдеться мова про виділення цієї суми. Висловлювалися різні думки та точки зору. Але запропонований проект так і не був підтриманий.

В.о. міського голови Інна Фесенко, яка вела засідання, зазначила, що жоден член виконкому не проти виділення грошей для ОСББ, та зазначила, що рішення щодо фінансування ОСББ приймаються лише згідно з відповідною Програмою. Для того, щоб відібрати проекти і фінансувати їх, потрібно щоб для цього була створена комісія. Комісія щодо відбору проектів по Програмі створена рішенням сесії міської ради.

«На даний час запропоновані проекти на окремі ОСББ відібрані на засіданні планово-бюджетної комісії міськради 9 жовтня, на якій не було кворуму.  А мають бути відібрані на засіданні Конкурсної комісії. Це порушення нормативно-правових вимог з відбору Проектів на фінансування», - підкреслила Інна Фесенко.

Головами ОСББ, які прийшли відстоювати інтереси своїх співвласників, неодноразово наголошувалося на тому, що вони мають отримувати фінансування лише через програму.

Перший заступник міського голови Ігор Слєсарєв доводив присутнім головні тези щодо незаконності схвалення такого проекту членами виконкому. Він зазначив, що:

«Зараз від нас вимагають прийняти незаконне рішення, на прикладі тих, які масово приймалися у 2016році. Так, в період жовтня-листопада-грудня 2016р, так само було підписано низку документів, за якими зараз є кримінальні справи, посадові особи перебувають зараз під судом і під слідством, тендера, всі договори скасовуються і всі гроші мають повернутися у бюджет міста. Тому, щоб не допустити таких незаконних дій, було запропоновано два законних варіанти, як це питання можна вирішити і як його вирішити позитивно - на користь ОСББ, щоб вони встигли отримати ці бюджетні кошти і встигли хоч якісь роботи у цьому році виконати. Такі програми - це виключно повноваження депутатського корпусу, як і контроль за їх виконанням - він лежить на відповідній депутатській комісії. Найшвидший варіант - це внести зміни до Програми.

Мною запропоновано законний спосіб, який дозволить найближчим часом запустити дану Програму. Ці законні механізми мною озвучувалися з травня місяця. Але їх не використали. Мене лише у квітні ввели до складу Комісії. У травні ми провели перше засідання, де отримали всі протоколи ОСББ. І при підготовці до другого засідання комісії, де ми повинні були їх відбирати, мною було виявлено, що згідно до вимог програми конкурсна комісія не має можливості здійснити відбір проектів. Я неодноразово зустрічався з головами ОСББ, депутатами і говорив, що проблема в реалізації Програми полягає в тому, що відбір проектів здійснюється лише у межах виділених грошей. Але депутатами до теперішнього часу не було виділено грошей на реалізацію Програми. І зараз, депутати міськради від Опозиційного блоку, які мають більшість у депутатському корпусі, і які мали усі необхідні повноваження та можливості щоб вирішити цю проблему ще в червні цього року, вчиняють дії з дискредитації міської влади, вселяючи головам ОСББ віру і надію на те, що вони отримають ці гроші. Забуваючи при цьому, що вони, депутати, і є представниками міської влади, які мають повноваження щодо внесення змін до міських програм та виділення коштів на їх фінансування. Підкреслюю, що саме на депутатському корпусі і лежить вся відповідальність за не виділення грошей на проекти ОСББ.

Керівництво міста зацікавлене в сприянні та розвитку ОСББ, різними способами ми намагаємося це організувати, але лише в законний спосіб».

Також на засідання виконкому прийшли працівники КП «Сєвєродонецьке тролейбусне управління» - єдиного підприємства у місті, яке безкоштовно перевозить усі пільгові категорії населення.

Вони вимагали від членів виконкому та депутатів виділення коштів на фінансування підприємства, тому що на жовтень місяць вже немає грошей на заробітну плату та електроенергію, що може призвести до зупинки роботи підприємства вже в жовтні місяці. Вимагали прийняти рішення про запуск маршрутів №7 і №8. Потребували закінчити атаку по дискредитації керівника підприємства та надати можливість підприємству працювати,  щоб підприємство було в пріоритеті по відношенню до приватних перевізників. Працівники підприємства зазначили, що на підприємстві останнім часом відбуваються позитивні зміни: вкладаються гроші в ремонт тролейбусів, контактних мереж, збільшено кількість машин, планується відкриття нових маршрутів, зокрема маршрут №8 пройшов обкатку і готовий вийти на лінію, встановлено автоматичну стрілку й опори, замінено контактну мережу. Трудовий колектив підприємства заявив, що буде приходити на засідання сесій і виконкомів, поки ці питання не будуть вирішені.

Відділ внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю міської ради