Ви тут:

ЗНИЩУЙТЕ АМБРОЗІЮ ПОЛИНОЛИСТУ - РОСЛИНУ-АЛЕРГЕН!

19-06-2020
Категорія: 

Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області інформує, що з початком відновлення вегетаційного періоду рослин розпочав свій розвиток і вегетацію карантинний бур’ян – амброзія полинолиста. Зважаючи на велику шкідливість амброзії полинолистої як для сільського господарства, так і для здоров’я людини, боротьба з нею є важливою і першочерговою необхідністю усіх землекористувачів та небайдужих людей.

Під час цвітіння кожна рослина амброзії утворює мільярди пилкових зерен (пилок), які переносяться вітром на великі відстані, викликаючи у чутливих людей захворювання поліноз: спостерігається втрата працездатності, з’являється набряк слизових оболонок очей і верхніх дихальних шляхів, розвивається астма. Алергени, що містяться в листі, викликають дерматити.

До ґрунтів амброзія невибаглива і може рости на будь–якому субстраті. Посуха їй не шкодить, у неї не має природних ворогів, її не їдять тварини. Як справжній «зелений агресор» ця рослина успішно витісняє гравілат, вероніку, злаки, подорожник, ромашку, череду та інші рослини, які прикрашають ландшафт.

Розмножується бур’ян тільки насінням – самосівом, яке утворюється у великій кількості, тому бур’ян необхідно знищувати до моменту утворення насіння. Плодоносить – у серпні – жовтні. Добре розвинуті рослини можуть давати по 30-40 тис. насінин. Насіння амброзії полинолистої зберігає схожість в ґрунті до 40 років і здатне проростати навіть у недозрілій формі, тому нижчезазначені заходи боротьби матимуть результат при їх систематичному виконанні протягом тривалого періоду.

 На землях з високими санітарно-гігієнічними вимогами (на територіях населених пунктів - навколо житлової забудови, громадських будівель, в парках, скверах, на стадіонах, спортивних майданчиках, а також біля тваринницьких ферм, на промислових територіях та інше) виключено застосування гербіцидів. Тут амброзія знищується механічним методом - шляхом виполювання, ручного видалення або скошування.

До знищення рослини призводить лише її викорінення, бо після підрізання стебла рослина здатна до швидкого відтворення наземної частини, при цьому утворює декілька продуктивних стебел. Тому скошування рослин амброзії полинолистої необхідно проводити по мірі відростання (3-4 рази за літо). Поза межами населених пунктів ефективним є застосування гербіцидів.

Рекомендовано боротися з амброзією її ж зброєю, витісняючи бур’ян газонною травою і багаторічними рослинами.

Зважаючи на суспільну значимість та надзвичайну шкодочинність карантинного бур’яну, кожному громадянину та посадовій особі слід замислитись про благоустрій нашого міста та зробити свій внесок.

Якщо ви виявили рослину амброзії, знищіть її, вирвіть з корінням поки рослина не дала насіння! Незначну кількість заростей бур’яну можна вирвати, але якщо ви запізнилися, і насіння амброзії просипалося на землю, готуйтеся до боротьби, в якій доведеться об’єднати всі доступні методи.

 

За матеріалами головного спеціаліста відділу карантину рослин управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Луганській області Баштової Ірини

 





Рейтинг: 
Голосов пока нет