Зустріч з першим секретарем Відділу міжнародного розвитку посольства Канади в Україні

13-03-2019

12 березня у Кремінській міській раді відбулась зустріч представників органів місцевого самоврядування з першим секретарем Відділу міжнародного розвитку посольства Канади в Україні Надєждою Єгай.

У зустрічі взяли участь міський голова Креміної Юрій Прокопенко, в.о. міського голови Сєвєродонецька Вячеслав Ткачук, заступники кремінського міського голови Георгій Дзвигульський і Наталія Макогон, координатор Компоненту Децентралізації та Місцевого Самоврядування ПРООН Олена Рудич і спеціаліст з Адміністративної Децентралізації Компоненту Місцеве Самоврядування та Реформа Децентралізації Анатолієм Молошним.

В рамках зустрічі обговорювались питання особливості розвитку місцевих громад, вплив проектів ПРООН, можливості до подальшої співпраці в рамках підтримки розвитку територіальних громад щодо надання адміністративних послуг.

Пані Надєжда Єгай наголосила на давніх та дружніх стосунках України і Канади, та на тому, що канадський уряд підтримує процес децентралізації в Україні  і зазначає вважливість цієї реформи.

«Надати нововведення і працювати разом з громадами, щоб знайти вихід - це найменше, що ми можемо зробити для цієї території з точки зору технічного партнера. Хто, як не місцева влада знає проблеми своїх людей і як їм допомогти», - зазначила секретар Відділу міжнародного розвитку посольства Канади в Україні.

Під час зустрічі в.о. міського голови Вячеслав Ткачук звернув увагу пані Надєжди Єгай на тому, що міська рада продовжує підготовку до прийняття рішення на сесії про створення Сєвєродонецької об’єднаної територіальної громади. Зазначив, що до громади планують увійти 7 місцевих рад з центром у Сєвєродонецьку, який має статус міста обласного значення. Створення зазначеної об’єднаної громади є єдиним випадком утворення такого великого об'єднання населених пунктів з містом обласного значення.

«Пріоритет в такому об'єднанні ми віддаємо перспективам економічного зростання та покращення життя людей. В результаті приєднання до об’єднаної громади, якість послуг стане  однаковою як для мешканців Сєвєродонецька, так і для мешканців тих населених пунктів, які об’єднаються з нами в одну громаду. Як результат громада отримає соціально-економічні преференції, що в майбутньому позитивно відобразиться на економічному становищі об’єднаних територій. Сьогодні – це найголовніше для міської влади. Ще до прийняття рішення про об’єднання ми розвиваємо послуги, особливо медичні, які для наших потенційних членів громади сьогодні однакові як і для сєвєродончан. Підтримка розвитку територіальних громад щодо надання адміністративних послуг, яка надається урядом Канади для нас дуже важлива та перспективна. Запрошуємо вас у Сєвєродонецьк задля ознайомлення з потенціалом нашого міста, співпраці та реалізації спільних проектів», - зазначив Вячеслав Ткачук

Пані Надєжда Єгай в процесі спілкування підтвердила ті завдання, які ставить уряд Канади: «У липні минулого року Луганщину відвідала Міністр з технічного розвитку Канади Марі-Клод Бібо та оголосила про започаткування нової програми фінансової підтримки інноваційних проектів. Загальний фонд програми становитиме 30 млн. канадських доларів. Деякі з наданих пропозицій вже розглядаються та незабаром почнуть реалізовуватися у тому числі в Луганській області», - підкреслила перший секретар Відділу міжнародного розвитку посольства Канади в Україні.

По завершенню зустрічі гості ознайомилися з роботою Кремінського центру надання адміністративних послуг. Вячеслав Ткачук запросив кремінян та пані Надєжду Єгай на святкування 85-річчя Дня міста.