Зверення до центральних органів влади щодо незаконних дій Сєвєродонецької міської виборчої комісії

13-02-2020

13 лютого 2020 року на позачерговому засіданні виконавчого комітету, члени виконкому прийняли звернення до Президента України, Верховної Ради України, Генерального прокурора України, ЦВК, Луганського окружного адміністративного суду щодо незаконних дій Сєвєродонецької міської виборчої комісії

Повний текст звернення

Звернення

до Президента України,

Верховної Ради України, Генерального прокурора

України, ЦВК, Луганського окружного адміністративного суду щодо

незаконних дій Сєвєродонецької міської виборчої комісії

Шановні добродії. Інформуємо Вас, що 13 лютого 2020 року у місті Сєвєродонецьк здійснено злочин, який загрожує демократичному устрою країни загалом. Сьогодні у нашому місті вирішується, чи буде Україна правовою державою, в якій діє і захищається місцеве самоврядування, чи перетвориться на місцевість, де життя визначається бандитським свавіллям.

Нагадаємо, що 20 січня 2020 року Постановою ЦВК були внесені зміни до складу Сєвєродонецької міської виборчої комісії – команда політичного шахрая Сергія Шахова перекупила квоти у цій комісії, які мали партії «Європейська солідарність», «Укроп» та «Опозиційний блок». Одночасно було замінено 7 з 17 членів територіальної виборчої комісії. Як наслідок, т.з. «команда Шахова» має в ній 9 членів комісії, тобто більшість.

26 січня прибічники Сергія Шахова провели «збори виборців» з ініціювання відкликання «за народною ініціативою» 25 депутатів Сєвєродонецької міської ради. Тобто більше ніж 2/3 від загального складу. Збори проводилися з великою кількістю порушень: де-факто на зборах були присутні не більше 150 прихильників Шахова, хоча в протоколі зборів зазначено 342; стосовно депутатів не озвучувалися підстави відкликання і не проводилося обговорення, загалом для прийняття рішення про ініціювання відкликання 25 депутатів вистачило 7 хвилин; на зборах було затверджено одну форму підписного листа для ініціювання відкликання усіх 25 депутатів.

19 депутатів подали в Сєвєродонецьку міську виборчу комісію заяви про порушення статей 38-40 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», але комісія їх проігнорувала. Замість 8 лютого вона «прийняла» підписні листи і «розпочала перевірку» підписів. Органу ведення реєстру виборців була поставлена вимога, що члени виборчої комісії будуть перевіряти виборців по реєстру. В поліцію ТВК направила листа з пропозицією визначити поліцейського, який буде приймати участь у перевірці, проте пропозиція  поліції надати протоколи та копії підписних листів для вибіркової перевірки була відхилена.

Сьогодні, на 5-й день після отримання підписних листів (законом на перевірку надається 20 днів), без залучення до перевірки органу ведення реєстру виборців та поліції, Сєвєродонецька міська виборча комісія прийняла рішення про звернення до вищих керівних органів партій, місцеві організації якої висували відповідних депутатів. А це 5 партій: «Опозиційний блок», «Наш край», «Європейська солідарність», «Батьківщина» та «Радикальна партія».

Депутати Сєвєродонецької міської ради звертають увагу на масштабність брутального свавілля: на сьогодні ніхто, крім дев’яти членів Сєвєродонецької міської виборчої комісії від Сергія Шахова не бачив жодного підписного листа, протоколів як «зборів виборців», так і самої виборчої комісії. Мова йде не лише про грубе порушення виборчого законодавства, але й про кримінальний злочин, передбачений частиною четвертою статті 158 Кримінального кодексу України. Команда Сергія Шахова бандитськими діями намагається зруйнувати місцеве самоврядування в Україні, перекреслити результати голосування виборців Сєвєродонецка 25 жовтня 2015 року.

Тож виконавчий комітет та депутати Сєвєродонецької міської ради звертаються до влад України з закликом невідкладно втрутитись і припинити беззаконня політичних аферистів у Сєвєродонецьку, дати нарешті спокій нашому місту.

За дорученням виконавчого комітету

Сєвєродонецької міської ради

Секретар міської ради, в.о. міського голови                      Вячеслав ТКАЧУК

Депутати міської ради