Звернення щодо торгівлі непродовольчими товарами на місцевих ринках

13-05-2020

13 травня на засіданні виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради прийняте звернення до Прем’єр-Міністра України Дениса Шмигаля, головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка, голови Луганської обласної державної адміністрації Сергія Гайдая щодо дозволу торгівлі непродовольчими товарами на місцевих ринках в містах з благополучною по коронавірусу епідеміологічною обстановкою.

Звернення прийняте з метою пом’якшення негативних економічних наслідків для підприємців, що здійснюють торгівлю непродуктовими товарами на ринках, враховуючи, що в Луганській області епідеміологічна обстановка по вірусу SARP-CoV-2 є благополучною, а в місті Сєвєродонецьк хворих на COVID-19 немає.

Публікуємо текст звернення:

Шановний Денисе Анатолійовичу!
Шановний Вікторе Кириловичу!
Шановний Сергію Володимировичу!

Доводимо до Вашого відома, що на сьогоднішній день у місті Сєвєродонецьк відсутні підтверджені лабораторними аналізами хворі на COVID-19. Достатньо благополучна епідеміологічна ситуація і в Луганській області взагалі. Проте тут є великі проблеми у приватних підприємців, які здійснюють торговельну діяльність непродовольчими товарами на місцевих ринках. Вони не працюють вже два місяці, втратили обігові кошти, коли не змогли своєчасно продати сезонні товари. Вони звертаються до свого представницького органу – Сєвєродонецької міської ради - з вимогою забезпечити їм можливість здійснювати підприємницьку діяльність. Час допомогти цим громадянам України.

Відповідно до повноважень, передбачених пунктом восьмим розділу а) статті 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет Сєвєродонецької міської ради Луганської області клопоче про терміновий розгляд питання щодо скасування тих обмежень на здійснення роздрібної торгівлі товарами непродуктової групи на відкритих торговельних майданчиках (ринках), які були введені Кабміном, МОЗ, Луганською обласною державною адміністрацією. Це цілком можна робити у тих містах, де це дозволяє робити епідеміологічна обстановка. Звичайно, з дотриманням необхідних санітарних вимог особами, які здійснюють таку діяльність – по аналогії по торгівлі на ринках харчовими товарами.

За дорученням виконавчого комітету
Сєвєродонецької міської ради,
секретар міської ради, в.о. міського голови
Вячеслав ТКАЧУК