Звернення Сєвєродонецької міськради до Голови партії «Європейська солідарність» Петра Порошенка та Голови політради партії «Опозиційний блок» Бориса Колеснікова

29-01-2020

Під час засідання 77-ї сесії Сєвєродонецької міської ради 22 січня 2020 року з метою протидії політичній корупції та захисту інтересів Сєвєродонецької територіальної громади депутати прийняли звернення до Голови партії «Європейська солідарність» Петра Порошенка та Голови політради партії «Опозиційний блок» Бориса Колеснікова.

Текст звернення

Голові партії «Європейська солідарність» Петру Порошенку

Голові політради партії «Опозиційний блок» Борису Колеснікову

Шановні панове, лідери провідних політичних партій України, які неодноразово заявляли про намір боротися з політичною корупцією.

Маємо інформувати Вас, що 20 січня 2020 року Постановою №11 Центральна виборча комісія, за поданням Ваших партій, внесла зміни до складу Сєвєродонецької міської виборчої комісії.

Ця комісія була сформована перед місцевими виборами 2015 року, тоді до її складу були включені члени чи прихильники Ваших політичних сил.

20 січня 2020 року ці члени чи прихильники Ваших політичних сил були виведені зі складу Сєвєродонецької міської виборчої комісії, замість них до комісії включені члени чи прихильники партії «Наш край» - т.з. «команди Сергія Шахова». Не існує жодних політичних мотивів для таких дій партій «Європейська солідарність» та «Опозиційних блок», мова у даному випадку може йти виключно про меркантильну зацікавленість партійних чиновників, які готували таке подання до ЦВК.

Зрозуміло, що для т.з «команди Сергія Шахова» така ситуація є звичайною, за результатами виборів народних депутатів 2019 року по фактам підкупу виборців з участю цієї «команди» порушено десять кримінальних проваджень по статті 160 КК України, проводиться слідство, а 21 січня п.р. Генеральна Прокуратура повідомила про проведені на Луганщині обшуки та здобуття речових доказів.

Проте ми впевнені, що політична корупція не може бути притаманною таким поважним політичним силам, як партії «Європейська солідарність» та «Опозиційний блок». Тим більше, що внесення змін до складу Сєвєродонецької міської виборчої комісії, безумовно, нанесе велику шкоду Сєвєродонецькій територіальній громаді, призведе до дестабілізації ситуації у місті.

Тож, депутати Сєвєродонецької міської ради звертаються до Вас з пропозицією провести перевірку факту внесення подання про заміну, внаслідок чого в Сєвєродонецькій міській виборчій комісії члени від «Європейської солідарності» та «Опозиційного блоку» були замінені на людей з іншої політичної сили. І можливу корупційну складову цього факту. Просимо також, за наявності підстав, виправити ситуацію, яка виникла внаслідок політичної корупції і повернути до складу Сєвєродонецької міської виборчої комісії  висуванців Ваших партій, які там були до 20 січня 2020 року.