Сєвєродонецьк - результати реалізованих проектів з енергосервісу.

03-03-2020

27 лютого 2020 року за участі представників департаменту економічного розвитку міської ради, відділу освіти, відділу культури, відділу молоді і спорту та управління охорони здоров'я міської ради відбулася робоча зустріч першого заступника міського голови Олега Кузьмінова з директором енергосервісної компанії ТОВ "КИЇВЕСКО", радником голови Держенергоефективності України Олексієм Корчмітом.

З метою залучення інвестицій у енергоефективність на умовах їх повернення виключно за рахунок досягнутої економії енергоносіїв шляхом впровадження ЕСКО-механізму у 2019 році Сєвєродонецька міська рада розпочала роботу з ТОВ "КИЇВЕСКО", яке надає місту послуги з енергосервісу у десяти закладах відділу освіти, де встановлені сучасні модульні теплові пункти датської фірми Danfoss. В свою чергу вони підключені до системи моніторингу та диспетчеризації SynergyData, яка дозволяє автоматично регулювати подачу тепла в залежності від погодних умов. Така модернізація системи опалення позбавляє будівлі від надмірного споживання теплової енергії, не виходячи за нормативні показники температури у приміщеннях та в свою чергу це забезпечує економію коштів за енергоресурси.

Олексій Корчміт представив присутнім презентацію результатів реалізованих проектів з установки модульних індивідуальних теплових пунктів у 10 закладах відділу освіти міської ради. Так за три місяці опалювального періоду з листопада 2019 року по січень 2020 року зменшення витрат на оплату теплової енергії склало 2079,3 тис.грн., фактична економія бюджетних коштів міста 257,5 тис. грн. Середньозважена економія споживання енергоресурсів склала 29%, що на 4% вище очікуваної економії.

Учасники робочої зустрічи обговорили подальші кроки щодо енергомодернізації бюджетних закладів міста. Олексій Корчміт повідомив присутнім, що ТОВ "КИЇВЕСКО" має намір розширити партнерство та в 2020 році додатково інвестувати в енергоефективні заходи м.Сєвєродонецька.

Таким чином, місто Сєвєродонецьк - не тільки перше місто Луганської області, у якому ефективно впроваджений та праціює ЕСКО-механізм, а й приклад для інших міст Луганської області по залученню та реалізації енергоефективних проектів.