ПЕНСІЙНІ ВИПЛАТИ І НАДАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ ПІДТРИМКИ

13-05-2020

Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 1 квітня 2020 р. № 251 «Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році».

Постановою зокрема передбачено проведення з 1 травня 2020 року перерахунку пенсій із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески, що враховується для обчислення пенсії,
в розмірі 1,11.

Якщо щомісячний розмір пенсійних виплат не досягає 2100 гривень передбачено надання доплати до цієї суми.

Також установлено, що з 1 квітня 2020 р. пенсіонерам, яким виповнилося 80 років і більше, у яких щомісячний розмір усіх пенсійних виплат не досягає розміру середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії за 2019 рік, а це 9205 гривень, провадиться щомісячна компенсаційна виплата в розмірі до 500 гривень у межах зазначеного розміру.

Щомісячна компенсаційна виплата пенсіонерам, які досягли 80-річного віку після
1 квітня 2020 р., виплачуватиметься з дати досягнення зазначеного віку.

У разі коли після встановлення щомісячної компенсаційної виплати розмір пенсійних виплат за наявності відповідного страхового стажу не досягає 2 600 гривень, надаватиметься доплата до зазначеного розміру.

Установлено також проведення у квітні 2020 р. виплати одноразової грошової допомоги у зв'язку з негативними наслідками поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, у сумі
1 000 гривень пенсіонерам, розмір пенсійних виплат яких не перевищує 5 000 гривень станом на 1 квітня 2020 року, а також одержувачам державної соціальної допомоги:

- особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю (крім осіб з їх числа, які одночасно з такою допомогою отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника або державну соціальну допомогу дитині померлого годувальника, передбачену Законом України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю»);

- особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю;

- одержувачам тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.

Правила використання матеріалів сайту