Положення про присвоєння звання "Почесний громадянин міста Сєвєродонецька"

13-04-2016

1. Загальні положення

Стаття 1.1. Звання „Почесний громадянин міста Сєвєродонецька” (надалі Звання) присвоюється за значний внесок у соціальний, економічний та культурний розвиток міста Сєвєродонецька; за вагомі досягнення в галузях науки, освіти, культури, спорту, охорони здоров’я, охорони громадського порядку, будівництва та житлово-комунального господарства, підприємництва; за активну громадську та благодійницьку діяльність;  інші заслуги перед містом Сєвєродонецьком.

Стаття 1.2. Звання  може бути присвоєно як громадянам України, так і видатним іноземним громадянам, які одержали визнання жителів міста Сєвєродонецька.

Стаття 1.3. Особам, відзначеним Званням, вручається посвідчення, стрічка і пам’ятний знак.

2. Порядок представлення до присвоєння звання „Почесний громадянин міста Сєвєродонецька”

Стаття 2.1. Присвоєння Звання проводиться двічі на рік: до Дня міста  та до Дня незалежності України.

Стаття 2.2. Право висування кандидатур на присвоєння Звання належить:

  • міському голові;
  • постійним комісіям Сєвєродонецької міської ради;
  • трудовим колективам підприємств, установ та організацій міста (незалежно від форм їх власності);
  • громадським організаціям, профспілкам, релігійним конфесіям, політичним партіям.

Стаття 2.3. Самовисування   на Звання не розглядаються.

Стаття 2.4. Встановлюється квота з присвоєння Звання – два на рік (одне – до Дня міста, одне - до Дня незалежності України).

Стаття 2.5. Подання надсилаються на ім’я міського голови не пізніше 15 квітня  та 
15 липня поточного року. Подання, що надійшли після вказаних дат, у поточному році не розглядаються.

Стаття 2.6. До подання надається наступний пакет документів:

  • характеристика, в якій відзначаються відомості про трудову діяльність, виробничі, наукові, інші досягнення та отримані нагороди;
  • біографічна довідка.

Можуть також додаватися відгуки – клопотання юридичних, фізичних осіб, громадських, партійних організацій, трудових колективів, зібрань громадян, які підтримують висування певної кандидатури (кількість відгуків не обмежується).

Стаття 2.7. Попередній розгляд подань відбувається на засіданні постійної комісії мандатної, з питань депутатської діяльності, етики, по роботі ради та гласності до 1 травня  та до 1 серпня поточного року. Вищевказана комісія готує проекти рішень сесії з питання присвоєння Звання і виносить їх  на розгляд міської ради.

Стаття 2.8. Рішення про присвоєння Звання приймається на пленарному засіданні міської ради більшістю від загального складу міської ради.

3. Порядок нагородження осіб, яким присвоєно звання „Почесний громадянин міста Сєвєродонецька”.

Стаття 3.1. Вручення посвідчення, стрічки та пам’ятного знаку „Почесний громадянин міста Сєвєродонецька” проводиться від імені міської ради в умовах урочистості й широкої гласності під час святкування Дня міста та Дня незалежності України.

Стаття 3.2. Відзнаку вручає Сєвєродонецький міський голова або за його дорученням секретар ради чи один із заступників.

Стаття 3.3. У разі неможливості нагородженого бути присутнім на урочистій церемонії особисто, посвідчення, стрічка та нагрудний знак вручаються його представникові або близьким родичам.

Стаття 3.4. Рішення міської ради про присвоєння Звання доводиться до відома громадян через засоби масової інформації та оприлюднюється на офіційному сайті міської ради.

4. Пільги Почесного громадянина міста Сєвєродонецька

Стаття 4.1. Почесним громадянам міста Сєвєродонецька надаються наступні пільги:

  • позачерговий прийом з особистих питань керівництвом і посадовими особами міської ради, керівниками підприємств, установ та організацій, що перебувають у комунальній власності;
  • звільнення від плати за користування усіма житлово-комунальними послугами та електроенергією  за місцем проживання. Ця пільга поширюється на самого Почесного громадянина, дружину (чоловіка) і неповнолітніх дітей (до 18 років) у межах установлених норм;;
  • звільнення мешканців приватного сектору від земельного податку;
  • повне звільнення від сплати місцевих податків і зборів;
  • безкоштовне забезпечення (за рецептами лікаря) ліками з аптек державного комерційного виробничого підприємства „Фармація”;
  • безкоштовний проїзд в міському пасажирському транспорті (крім таксі) при пред’явленні посвідчення встановленого зразка;
  • вільне (безкоштовне) відвідування міських комунальних кінотеатрів, закладів культури та спорту для перегляду кінофільмів, концертів, спектаклів, інших культурно-масових та спортивних заходів;
  • щорічна безкоштовна підписка на міську газету „Сєвєродонецькі вісті”;
  • позачергова установка телефону.

Стаття 4.2. Видатки підприємств, установ та організацій, пов’язані з реалізацією даного Положення, відшкодовуються за рахунок коштів міського бюджету.          

5. Опис атрибутів „Почесного громадянина міста Сєвєродонецька”

Стаття 5.1. Опис посвідчення „Почесний громадянин міста Сєвєродонецька”

Бланк посвідчення представляє собою двосторінкову книжку, наклеєну на щільну основу, що складається навпіл і обтягнута шкірою. На обкладинці розташоване зображення герба міста Сєвєродонецька і нижче напис: „Посвідчення Почесного громадянина міста Сєвєродонецька”. Зображення герба міста Сєвєродонецька і текст виконуються тисненням з позолотою.

Внутрішня частина посвідчення складається з лівої та правої сторінок.

Сєвєродонецька міська рада

Посвідчення №____

Почесного громадянина м. Сєвєродонецька
Прізвище, ім’я, по батькові

Місце для фотографії

Рішення сесії від ___________ № ________

Міський голова  __________   _________________

          (підпис)     (ініціали, прізвище)

 

Витяг з Положення про присвоєння Звання з переліком пільг, що надаються.

 

Розмір складеного бланку посвідчення 100х70 мм

Стаття 5.2. Опис стрічки

Стрічка виготовляється з шовкової тканини малинового кольору 140 х 2000 мм, на якій літерами золотистого відтінку написано „Почесний громадянин міста Сєвєродонецька”.

Стаття 5.3. Опис пам’ятного знаку „Почесний громадянин міста Сєвєродонецька”.

Пам’ятний знак „Почесний громадянин міста Сєвєродонецька” виготовляється у вигляді медалі з металу золотистого кольору.

Верхня частина медалі – чеканна колодка з міді з позолотою із зображенням Державного Прапору України під оптичною лінзою, обрамлена тисненим декором.

Нижня частина – медаль з міді під оптичною лінзою у вигляді підвіски діаметром 32 мм, покрита позолотою з повнокольоровим зображенням герба Сєвєродонецька. По колу викарбовано літерами текст „Почесний громадянин м. Сєвєродонецька”. Медаль обрамлена тисненим декором.

Пам’ятний знак  „Почесний громадянин міста Сєвєродонецька” має спеціальне кріплення і носиться на грудях з правого боку верхньої частини одягу.

6. Заключні положення

Стаття 6.1. Робота з акумуляції клопотань, їх узагальнення, подання на розгляд постійної комісії мандатної, з питань депутатської діяльності, етики, по роботі ради та гласності покладається на організаційний відділ міської ради.

Стаття 6.2. Збереження та виготовлення посвідчень, нагрудних знаків забезпечує організаційний відділ міської ради. Виготовлення стрічок – відділ культури міської ради.

Стаття 6.3. У випадку втрати (псування) стрічки та нагрудного знаку їх дублікат не видається, у випадку втрати посвідчення необхідно звернутись до організаційного відділу щодо видачі дублікату.

Стаття 6.4. В разі смерті особи, відзначеної Званням, його посвідчення, стрічка і пам’ятний знак залишаються у спадкоємців без права носіння, а в разі їх відсутності або за їх бажанням приймаються на збереження до архівного відділу міської ради.

Стаття 6.5. Дане Положення вступає в силу з моменту його прийняття міською радою і поширюється на всіх Почесних громадян міста Сєвєродонецька, в тому числі на тих, кому Звання присвоєно до прийняття даного рішення.