Перевіримо зміст чеку не відходячи від каси

26-01-2018

Ми завжди поспішаємо у своїх справах і цим, нажаль, користуються недобросовісні касири у магазинах. Часто, коли вже находимося вдома, ми починаємо перевіряти чек з магазину та з подивом виявляємо, що він містить найменування  товару, який  вами не був  придбаний. Якщо ви виявили даний факт перебуваючи вдома, то у такій ситуації допомогу вже неможливо надати.

Але, якщо ви перевіряєте зміст чека на касі, то у разі розбіжностей між його змістом та змістом вашого кошика, ви маєте право запросити адміністратора магазину і вимагати повернення коштів за товар, що вказаний у чеку, але фактично не був придбаний, та викликати поліцію (щоб у їх присутності касир повернув кошти). Пам’ятайте, що за такі дії працівники сфери  торгівлі несуть адміністративну відповідальність за ст.155-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення  «Обмірювання, обважування, обраховування, перевищення встановлених цін і тарифів або інший обман покупця чи замовника працівниками торгівлі, громадського харчування і сфери послуг та громадянами - суб'єктами підприємницької діяльності під час реалізації товарів, виконання робіт, надання послуг - тягне за собою накладення штрафу від двох до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».

Також, ви маєте право залишити свою обґрунтовану скаргу у Книзі відгуків та пропозицій. У скарзі необхідно точно описати ситуацію і обставини події, із зазначенням імені і прізвища касира.

Якщо Вам необхідна  консультація спеціалістів звертайтесь до відділу торгівлі та з захисту прав споживачів Сєвєродонецької міської ради за адресою:  м. Сєвєродонецьк, бульвар Дружби Народів, 32, 3-поверх, каб. № 93 в такі дні: понеділок, середа з 8 -00 до  12-00 годин; вівторок, четвер з 13-00 до 17-00 годин; п’ятниця  - не прийомний день (тел. 4-44-11, 4-50-76).

Шановні споживачі, щоб запобігти виникненню ситуації при якій вас можуть ошукати перелік та вартість товарів перевіряйте безпосередньо у приміщенні магазину. Заздалегідь потурбуйтесь за свій гаманець!

Начальник відділу торгівлі та з захисту прав споживачів Т.Г. Красюк