А Ви отримали чек при купівлі товару ?

22-11-2016

До Сєвєродонецької міської ради звернулась жінка  із заявою про  повернення їй коштів за неякісне взуття, яке вона придбала на Центральному ринку  м. Сєвєродонецька. При купівлі взуття вона (як і більшість споживачів) не вимагала від продавця розрахункового документа (чека). Дома жінка виявила, що взуття має неприємний запах.

Наступного дня жінка звернулась до продавця з претензією щодо якості товару та вимагала повернути кошти, але  отримала від нього відмову через відсутність чека, який підтверджує факт купівлі, то б то коли і у кого було придбане взуття.

За результатами роботи, яка була проведена  відділом контролю споживчого ринку департаменту економічного розвитку та торгівлі Сєвєродонецької міської ради  між споживачем та продавцем була досягнута згода та жінці повернути кошти за неякісне взуття .

Добре, що продавець та споживач знайшли порозуміння між собою, але споживачі повинні знати, що при придбанні товару необхідно вимагати у продавця на ринку, або в магазині чек, що підтверджує факт купівлі товару (навіть за відсутності касового апарату).

Згідно зі ст.8 Закону України «Про захист прав споживачів» вимоги споживача розглядаються після пред'явлення ним розрахункового документа.

Відповідно до постанови Пленуму Верховного суду України  від 12.04.96 р. № 5 у разі відсутності  у споживача розрахункового документа та за наявності свідка, що може підтвердити факт купівлі-продажу товару споживач може звернутись до суду за захистом своїх порушених прав.

Шановні споживачі, будьте уважні при здійсненні купівлі товару і  вдалих Вам покупок!

Начальник відділу контролю споживчого ринку

департаменту економічного розвитку та торгівлі

Сєвєродонецької міської ради Т.Г.Красюк