Дата перемоги над агресором стане такою ж визначною датою в українській історії, як і 9 травня, – Сергій Гайдай

09-05-2021

Голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай взяв участь в урочистих заходах до Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

У вітальному слові очільник Луганщини навів паралелі між минулим і сучасним. Він відзначив, що незважаючи на час, що минув, біль від втрат та смак перемоги не втрачають свою силу. «Кожна війна – це час випробувань, жорстокості, жертв для того народу, який вона зачепила. Друга світова не оминула жодної української родини. Сучасна історіографічна доктрина України звучить як «Ніколи знову». Вона передає основну загальноєвропейську тезу по відношенню до війн і її наслідків, це так звана робота над помилками минулого. Втім ми не можемо забувати, що на Луганщині триває справжня війна, яка калічить та вбиває українських воїнів. Впевнений, що дата перемоги над агресором стане такою ж визначною датою в українській історії, як і 9 травня», – сказав Сергій Гайдай та закликав присутніх вшанувати пам`ять полеглих на фронтах війни хвилиною мовчання.

Керівник Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Олександр Стрюк також привітав присутніх з Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та підкреслив: "Ми пам’ятаємо героїчний подвиг тих, хто здобув для нас мир і свободу, той подвиг, який здійснив український народ для захисту рідної землі. Всіх вас зі святом! З Днем перемоги! Слава Україні!»

Ветеран Другої світової війни Андрій Новохатній розповів учасникам заходу про свій бойовий шлях від початку війни до війни, а також про післявоєнне відновлення Луганщини та її промисловості: "Занадто великою ціною дістався нам мир. Люди гинули заради майбутнього, заради майбутнього наших дітей. Весь західний світ знайшов можливість бути учасником колосальної перемоги людства над фашизмом. Війна - це прокляття. Це зло. Це злочин. Ми заради пам'яті наших загиблих мільйонів людей, заради доль понівечених життів почали відновлювати країну. На прикладі Сєвєродонецька були побудовані заводи, дитячі сади, дітки пішли до садків і шкіл. Ось воно щастя! Саме тому бережіть і дорожіть миром. Дорожіть життям наших дітей - нашого майбутнього. Я хотів низько вклонитися тим, хто віддав своє життя за нашу можливість жити, вчитися і розвиватися. Вітаю зі святом - З Днем перемоги!"

Священнослужителі провели богослужбову відправу за загиблими на полях Другої світової війни та АТО/ООС.

А невдовзі всі охочі мали змогу покласти квіти до меморіалу слави.

У заході взяли участь військовослужбовці, рятувальники, правоохоронці, керівництво міської ВЦА, а також небайдужі містяни.

]]>З]]>]]>а інформацією Луганської обласної державної адміністрації]]>