Ви тут:

Прийняте звернення депутатів, членів виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради та представників громадських організацій до Президента України

01-02-2019
Категорія: 

Першого лютого депутатами, членами виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради та представниками громадських організацій було ініційоване проведення загальних зборів щодо спроб в.о голови Луганської обласної державної адміністрації – обласної військово-цивільної адміністрації Сергія Філя у незаконний спосіб утворити у Сєвєродонецьку військово-цивільну адміністрацію. Слід зазначити, що на захід Сергій Філь попередньо та особисто запрошувався, і був присутній на робочому місті, але, за незрозумілих причин, проігнорував збори. 

В.о. міського голови Вячеслав Ткачук звернувся до присутніх: «Хочу зазначити, що згідно п. 2 ст. 3 Закону України «Про військово-цивільні адміністрації» військово-цівільні адміністрації населених пунктів утворюються в одному чи декількох населених пунктах (селах, селищах, містах), в яких сільські, селищні, міські ради та/або їх виконавчі органи не здійснюють покладені на них Конституцією та законами України повноваження, у тому числі внаслідок фактичного саморозпуску або самоусунення від виконання своїх повноважень, або їх фактичного невиконання.

Звертаю вашу увагу, що за дванадцять місяців 2018 року Сєвєродонецькою міською радою було проведено 16 сесії (20 пленарних засідань), на яких було прийнято 895 важливих питань для життєдіяльності міста. В 2019 році вже проведено 2 сесії (прийнято 279 рішень) та 3 засідання виконавчого комітету.

Таким чином, вважаю роботу Сєвєродонецької міської ради плідною та спрямованою на розвиток міста. Будь-які законні підстави для введення у Сєвєродонецьку військово-цивільної адміністрації відсутні».

З огляду на вищезазначене, в результаті доповнень та погоджень на зборах було прийняте наступне Звернення до Президента України Петра Порошенка:

«Шановний Петро Олексійовичу!

Нам через засоби масової інформації стало відомо, що до Вас звернувся в.о голови Луганської обласної державної адміністрації – обласної військово-цивільної адміністрації С.О. Філь щодо введення в Сєвєродонецьку військово-цивільної адміністрації.

Заявляємо, що інформація, яка Вам надана паном Фільом, недостовірна та побудована на маніпуляціях і брехні.

Доводимо до Вашого відома, що станом на 01 лютого 2019 року у Сєвєродонецьку депутатський корпус, виконавчі органи міськради та всі комунальні служби міста працюють в штатному режимі. Регулярно проводяться пленарні засідання сесій Сєвєродонецької міської ради та засідання виконавчого комітету, на яких розглядаються нагальні питання щодо забезпечення прав і свобод громадян на території Сєвєродонецька, життєдіяльності міста, роботи соціальних і комунальних служб та закладів.

Сєвєродонецька міська рада сьогодні консолідована і приймає рішення 2/3 свого складу при 34-х фактично діючих депутатах від різних політичних партій: БПП «Солідарність», Опозиційний блок, ВО «Батьківщина», Радикальна партія О.Ляшка, «Наш Край». Сєвєродонецька міська рада дієздатна, регулярно проводить сесії, в тому числі за ініціативою депутатів, приймає на сесіях в рамках своєї компетенції законні рішення, необхідні і корисні для територіальної громади. У 2018 році було проведено 16 сесій міської ради, на яких ухвалено 895 рішень. Тільки протягом листопада п.р. відбулось три пленарні засідання 54-ї позачергової сесії, на яких було прийнято низку вкрай важливих для життєдіяльності міста питань, зокрема питання, які стосуються землекористування; розглянуто електронну петицію щодо розроблення Програми фінансування придбання медичних засобів для дітей, хворих на цукровий діабет, за рахунок міського бюджету; щодо монетизації пільг з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських маршрутах; для придбання житла сироті С.А. Павлову було внесено зміни до Програми забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування тощо.

Також у січні 2019 року проведено три засідання виконкому та дві сесії міськради, на яких прийнято важливі для життєдіяльності міста рішення. З огляду на зазначене ми не вбачаємо будь-яких законних підстав для введення військово-цивільної адміністрації в Сєвєродонецьку. Відповідно до частини 2 статті 3 Європейської Хартії місцевого самоврядування: місцеве самоврядування здійснюється радами або зборами, члени яких вільно обираються таємним голосуванням на основі прямого, рівного, загального виборчого права і які можуть мати підзвітні їм виконавчі органи. Дотримуватися цю норму Україна взяла на себе зобов'язання ще в 1997 році. Тому вважаємо спроби введення ВЦА грубим порушенням права територіальної громади Сєвєродонецька на місцеве самоврядування, розхитуванням суспільно-політичної ситуації та незаконною спробою захоплення влади, тим більше, що Сєвєродонецьк не знаходиться в зоні проведення операції об’єднаних сил. 

Звертаємося до Вас як Гаранта Конституції України з вимогою забезпечити конституційне право територіальної громади Сєвєродонецька на місцеве самоврядування, адже будь-які законні підстави для введення у Сєвєродонецьку військово-цивільної адміністрації відсутні. 

Крім того, за введення Вас в оману, надання Вам недостовірної, побудованої на маніпуляціях і брехні інформації щодо діяльності Сєвєродонецької міської ради, яка може спровокувати у місті соціально-політичний конфлікт та незаконні спроби захоплення влади шляхом введення у Сєвєродонецьку військово-цивільної адміністрації, вимагаємо звільнення з посади в.о голови Луганської обласної державної адміністрації – обласної військово-цивільної адміністрації С.О. Філя.

Також вимагаємо скасувати існування військово-цивільних адміністрацій не пізніше 2020 року, обрати обласні ради та переходити до мирного життя». 

На зборах вирішено направити листи до Голови Верховної Ради України Андрія Парубія, Голови Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Сергія Власенка, а також народних депутатів України Юрія Бойка, Віталія Курила, Олега Ляшка та Юлії Тимошенко з проханням підтримати Звернення до Президента України та вжити заходів реагування щодо порушення ч. 2 ст. 3 Європейської Хартії місцевого самоврядування й конституційного права територіальної громади Сєвєродонецька на місцеве самоврядування.

Присутні вирішили звернутися й до органів місцевого самоврядування щодо підтримки права територіальної громади Сєвєродонецька на місцеве самоврядування та засудження спроб незаконної узурпації влади з боку в.о голови Луганської обласної державної адміністрації – обласної військово-цивільної адміністрації Сергія Філя в де-факто обласному центрі Луганської області.

Після закінчення зборів ініціативна група відвезла до Луганської обласної державної адміністрації – обласної військово-цивільної адміністрації лист з копією Звернення до Президента України та вимогою забезпечення конституційного права територіальної громади Сєвєродонецька на місцеве самоврядування.

 

 

Рейтинг: 
5
Средняя: 5 (2 оценок)
2300
0