Селу Єпіфанівка - 265

11-09-2021

Вже 265 років Єпіфанівка є рідною домівкою для багатьох своїх мешканців. Села, як і люди, мають свої біографії. Єпіфанівка – не дуже велике село, але для багатьох воно – маленька Батьківщина. По існуючим усним переказам старожилів, назва села походить від першого поселенця – Єпіфана, який мешкав на правому березі річки Плотва. Поселився він там у середині XVIII сторіччя. Згодом територія села стала інтенсивно заселятися. Перші поселенці в основному були хліборобами. Поміщиків в селі не було, а поміщитські землі були. На території нинішнього Рубіжного проживав пан Білозьоров, який тримав землі в Єпіфанівці.

В ті далекі часи на території села мешкало більше як 2500 жителів на 10 вулицях: Чабаклин, Ляхівка, Рубашківка, Бузинівка, Хаблівка, Синяківка, Бессарабія, Зацерківка, Сюсюрівка, Занудівка.

За весь період сільськими головами було 8 чоловік: Задоржній Іван Іванович, Заярний Василій Васильович, Зубарь Іван Григорович, Трубніков  Василь Андрієвич, Каут Марія Василівна, Осипенко Віктор Якович, Волошина Людмила Степанівна, Несмашний Олексій Васильович, Островерхова Наталія Анатоліївна.

З найкращими побажаннями здоров’я, щастя,  сімейного затишку, наснаги в роботі, достатку, а головне – мирного неба над головою вітали мешканців села заступник керівника Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Тетяна Верховська та в.о. старости села Єпіфанівка - Олена Рєзнік.

Відзначили та нагородили:

• найстарішого жителя села  - Миколу Цегельника.   За своє життя він пережив страшні роки голодомору та війни;
  • за вагомий внесок в розвиток громади – Людмилу Колєснік. Людмила Афанасіїна - перший директор школи. Вона більше 30 років віддала школі. Завдяки їй нова школа за ці роки стала тільки гарнішою. В цьому році Людмила Афанасіївна відзначила свій ювілей – 70 років.

• найактивнішого,  небайдужого, відповідального та працьовитого жителя  вулиці  Покровська, який  завжди прийде на допомогу - Олександра Ніколаєнка.

• молоді сім’ї Дмитра та Катерини Голик, Дмитра та Ганни Скорик, які в серпні місяці стали на весільний рушник;

• одну з перших учасниць фольклорного колективу «Калина» – Лідію Моісеєнко, яка понад 40 років є незамінною в клубі людиною;

• наймолодшого жителя села Віктора, який народився  в сім’ї Літвиненко Олександра та Віри.

Привітали також сім’ї, які мають 4 і більше дітей: Решетняк, Коваленко, Глущенко, Ісаєвих, Маркіних, мати –героїню –Любов Малихіну.

Мешканці кажуть, що вони люблять своє село за його тихі вулички, квітучі садки і левади. В Єпіфанівці живуть добрі і працьовиті люди.

Святковий настрій та творчі поздоровлення мешканцям та гостям  дарували солісти та колективи  Сєвєродонецького міського Палацу культури, учні школи.

Єпіфанівці завжди жили пліч-о-пліч з сусідніми  селами Нова Астрахань та Боровеньки. З нагоди дня народження  вони  також привезли творчі подарунки та щирі слова вітань.

З сердечними вітаннями та побажаннями односельців та гостей запросили на смачну, духмяну кашу. Бажаючі взяли участь в веселих іграх і розвагах.

Средняя: 5 (2 оценок)