Щодо подій навколо басейну ДЮСШ №1 відділу освіти

15-08-2019

Сьогодні з батьками дітей, що відвідують спортивні секції ДЮСШ №1 відділу освіти, зустрівся перший заступник міського голови Олег Кузьмінов, відеозапис цієї зустрічі запрошуємо подивитися на ]]>yuotube]]>]]>-каналі Сєвєродонецької міської ради]]>. Наводимо також роз’яснення щодо чуток, які поширюються у місті щодо цього басейну.

Рішенням Сєвєродонецької міської ради від 26 липня 2019р. №3836 будівля басейну, що розташована біля колегіуму (вул. Гоголя, 37/1), була передана з балансу ДЮСШ №1 відділу освіти на баланс ДЮСШ ВВС «Садко». У зв’язку з чим певними зацікавленими особами у місті поширюються чутки щодо подальшого використання цього басейну, у тому числі про передачу її комерційній структурі, припинення роботи спортивних секцій, які діють у басейні зараз тощо. У зв’язку з чим маємо надати такі роз’яснення.

Це рішення прийняте за пропозицією відділу освіти, який не може ефективно управляти та контролювати роботу ДЮСШ №1 відділу освіти. Зазначимо, що на відміну від усіх інших спортивних споруд міста, які відносяться до сфери управління відділом молоді і спорту Сєвєродонецької міської ради, ДЮСШ №1 відноситься до відділу освіти. Для якого управління установою спортивно-фізкультурного напрямку не є профільною діяльністю, тут взагалі не має фахівців, які б могли здійснювати управління та контроль за такою діяльністю. За оцінкою керівництва міської ради, через ці обставини робота ДЮСШ №1 відділу освіти не є ефективною. Тому й прийняте рішення перевести цей басейн з підпорядкування відділу освіти в порядкування відділу молоді і спорту. Передавши його в ДЮСШ ВВС «Садко».

Це абсолютно зрозуміле управлінське рішення, яке мало бути прийняте давно. Наступним рішенням міська рада припинить діяльність ДЮСШ №1 відділу освіти. Після чого у Сєвєродонецьку буде менше установ спортивного напрямку (і їх директорів), але залишиться стільки же комунальних басейнів, як і сьогодні. З більш ефективною роботою.

Проте серед батьків дітей, що відвідують спортивні секції в ДЮСШ №1 відділу освіти, сьогодні поширюються неправдиві чутки про те, що після приєднання басейну до «Садко» тут зміняться види спорту, які тут культивуються. Це є неправдою. Дійсно, у басейні «Садко» профільними видами спорту є підводне орієнтування та швидкісне плавання у ластах, а у басейні біля колегіуму – плавання. Але такий поділ буде збережено і після об’єднання. Звичайно, що за цією спортивною спеціалізацією залишаться працювати й більша частина тренерів.

Зрозуміло, що у зв’язку з ліквідацією установи ДЮСШ №1 відділу освіти усі її працівники отримають повідомлення про звільнення через 2 місяці, і повинні будуть подавати заяви на працевлаштування в ДЮСШ ВВС «Садко». Цей порядок визначений законом. При працевлаштуванні в «Садко» будуть враховуватися досягнення тренерів у попередні роки. Але чисельність ставок тренерів, що працюють у басейні біля колегіуму, скорочуватись не буде. Адміністративний персонал, звичайно, так.

Завіряємо, що басейн не буде переданий для комерційного використання, як стверджують люди, які розпускають чутки. Наразі це й неможливо, оскільки прямо заборонено законом. Проте слід враховувати, що басейни у Сєвєродонецьку виконують дві функції. По-перше, це об’єкти спортивного призначення, де тренеруються спортсмени. Як імениті, так і майбутні. По-друге, це об’єкти оздоровчого призначення, якими користуються сєвєродончани, які спортсменами не є і не будуть. Але плавають заради здоров’я. Друге призначення для міста не менш важливе, ніж перше.

Тим більш, що користування басейнами дорослими (групи «Здоров’я» тощо) є платним, і це суттєво зменшує витрати міського бюджета на утримання спортивних споруд. І це ще одна причина, через яку міська рада прийняла рішення про приєднання басейну відділу освіти до «Садко»: доходи з платежів населення за користування доріжками «Садко» в минулому році склали 1,6 млн.грн., а басейну біля колегіуму – 0,2 млн.грн. Тож другий басейн чи в недостатній мірі виконую оздоровчу функцію, чи через відсутність належного контролю зібрані гроші не поповнюють касу установи.

Сєвєродонецька міська рада завіряє жителів міста, що усі рішення, які вона приймає, направлені виключно на покращення соціальних послуг, які отримують сєвєродончани.

Відеоматеріал: ]]>https://www.youtube.com/watch?v=30l_Z3wrIcM]]>