У Сєвєродонецьку відзначили День Державного Прапора України

23-08-2019

Вже 28 років поспіль, напередодні святкування Дня Незалежності нашої держави, за Указом Президента України вся країна офіційно вшановує головний державний символ – Прапор України.

23 серпня на площі біля міського Палацу культури зібрались учасники церемонії підняття Державного Прапора України - представники органів місцевого самоврядування, Луганської облдержадміністрації, трудових колективів, правоохоронних органів, громадськості – відзначити державне свято - День Державного Прапора України!

Біля флагштоку вишикувались почесні гості:

• Вячеслав Ткачук – виконуючий обов’язки Сєвєродонецького міського голови
  • Олександр Ольшанський - заступник Сєвєродонецького міського голови
  • Ірина Степаненко - заступник Сєвєродонецького міського голови
  • Юрій Журба – керуючий справами виконкому Сєвєродонецької міської ради
  • Сергій Медведчук – директор департаменту економічного розвитку зовнішньоекономічної діяльності Луганської обласної державної адміністрації
  • В’ячеслав Суханов – військовий комісар Сєвєродонецького міського військового комісаріату, підполковник

Почесне право підняти Державний Прапор України здобули стипендіати Сєвєродонецької міської ради:

• Артем Сурков - переможець відкритого Чемпіонату Луганської області з легкої атлетики, переможець відкритого Чемпіонату та Кубку Донецької області з легкої атлетики.
  • Олеся Стрижак - переможниця Чемпіонату Луганської області  до 16 років з тенісу, переможниця та призер Всеукраїнських тенісних турнірів.
  • Юлія Пилипенко - переможниця відкритого Чемпіонату Луганської області зі спортивного орієнтування, переможниця відкритого Чемпіонату Донецької області зі спортивного орієнтування, переможниця Чемпіонату України зі спортивного орієнтування.
  • Владислава Пікалова - переможниця Чемпіонату Луганської області з велоспорту, переможниця Кубку Луганської області з маутенбайку, переможниця зимового Чемпіонату Луганської області, призерка Чемпіонату та Кубку України з велоспорту.
  • Катерина Сторчева - майстер спорту України з підводного спорту, член   збірної  команди  України; переможниця та призер Чемпіонату та Кубку України  з плавання в ластах.

Урочисто, під звучання Гімну України, відбулась церемонія підняття Державного Прапора України. Вітряна погода переплітала блакить і золото прапора. Стяг одразу вільно замайорів у блакитному небі наче символ нескореності українського народу.

З вітальним словом виступив в.о. міського голови Вячеслав Ткачук: «Сьогодні надзвичайний день. Ми святкуємо одне з головних свят нашої держави – День Державного Прапора України. Під цим прапором сьогодні наші воїни захищають нашу свободу і незалежність. Прапор підіймають за межами України, його урочисто підіймають у дні слави та перемог наших олімпійців. Дуже важливо, щоб наші діти, наше майбутнє пишались тим, що прапор України знаходить серед багатьох державних прапорів у Генеральній асамблеї ООН, Європейському союзі. Я вітаю вас з цим святом, бажаю вам здоров'я, натхнення і хай береже вас Господь Бог!».

Від імені очільника Луганської обласної державної адміністрації Віталія Комарницького привітав директор департаменту економічного розвитку зовнішньоекономічної діяльності ЛОДА Сергій Медведчук: «Ця історія України – це історія завоювання права на свій герб, прапор, незалежність нашої держави. Нажаль, п'ять років тому нашим військовим довелось взяти в руки зброю. Ми вдячні всім військовим, всім правоохоронцям за те, що вони з гідністю виборюють незалежність нашої держави. Вдячні всім, хто на міжнародній арені підіймає стяг нашої держави. Для нас Державний Прапор – це символ гідності та незалежності. Слава Україні!»

Також звернулись до учасників церемонії вихованці Сєвєродонецького міського Центру дитячої та юнацької творчості Єгор Агризков, Єлизавета Косогова та Дєні Безбородов з тематичною літературною композицією «Мій прапор. Моя Україна».

В.о. міського голови Вячеслав Ткачук та заступник міського голови Ірина Степаненко вручили кожній школі у подарунок прапори України, що стало дуже символічним моментом заходу: прапор як символ мужності, гордості передано майбутньому нашої держави - дітям.

Після церемонії підняття Державного Прапора громада на чолі з головою Луганської області Віталієм Комарницьким і в.о. міського голови Вячеславом Ткачуком рушила святковою ходою з великим двадцятиметровим державним  прапором України до пам’ятників Олександру Радієвському, Тарасу Шевченку, Івану Франку.

Всі бажаючі поклали квіти - без зайвих слів, але з гордістю та пошаною до багатьох поколінь українців, які ратними подвигами, працею, часом і ціною свого життя створювали славу і велич Держави, щоб сьогодні вільно майорів наш синьо-жовтий прапор!

Кликните по изображению для просмотра в полном размере