Звіт про повторне відстеження результативності регуляторного акта – Розпорядження керівника Сєвєродонецької військово-цивільної адміністрації «Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з 2022 рок

31-08-2023

1.

Вид та назва регуляторного акту

Розпорядження керівника Сєвєродонецької військово-цивільної адміністрації від 25 червня 2021 року № 1049 «Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з 2022 року»

2.

Дата прийняття  рішення

Дата набрання чинності рішення

25 червня 2021 року

01 січня 2022 року

3.

Назва виконавця заходів з відстеження результативності

Фінансове управління Сєвєродонецької міської військової адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області.

4.

Цілі прийняття акту

Прийнятий регуляторний акт спрямований на:

• Виконання вимог чинного законодавства, а саме ст. 10, 12, 266 Податкового кодексу України, постанови Кабінету Міністрів України від 24.05.2017 № 483 «Про затвердження форм типових рішень про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки»;
  • Встановлення доцільних і обґрунтованих розмірів ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та пільг з цього податку;
  • Забезпечення надходжень з зазначеного податку до бюджету громади, що є передумовою фінансування програм соціально-економічного розвитку громади;
  • Забезпечення відкритості, прозорості дій органу місцевого самоврядування.

5.

Строк виконання заходів з відстеження регуляторного акту

з 30.07.2023 року по 30.08.2023 року

6.

Тип відстеження регуляторного акту

Повторне відстеження

7.

Методи одержання результатів відстеження

Статистичний аналіз показників надходжень до бюджету громади податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

8.

Дані та припущення, на основі яких відстежувалась результативність, а також способи одержання даних

Враховуючи цілі регулювання для відстеження результативності регуляторного акту були визначені такі показники результативності:

• розмір надходжень до бюджету громади;
  • кількість суб'єктів господарювання та/або фізичних осіб, на яких поширюватиметься дія акту;
  • рівень поінформованості суб’єктів господарювання та/або фізичних осіб з основних положень акту.

9.

Кількісні та якісні значення показників результативності акту

2021р.

2022р.

2023р.

Кількість платників податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, які сплатили податок до бюджету за зазначений період, з них:

• фізичних осіб, власників житлової нерухомості;

515

50

8

• фізичних осіб, власників нежитлової нерухомості;

246

32

1

• юридичних осіб, власників житлової нерухомості;

5

4

2

• юридичних осіб, власників нежитлової нерухомості;

234

187

18

Сплачено податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з них (у грн.):

• фізичних осіб, власників житлової нерухомості;

426 085

36 250

1 811

• фізичних осіб, власників нежитлової нерухомості;

1 079 794

100 269

18

• юридичних осіб, власників житлової нерухомості;

50 057

27 976

4 945

• юридичних осіб, власників нежитлової нерухомості;

9 031 502

4 177 671

209 716

Рівень поінформованості суб’єктів господарювання, пов’язаного з державним регулюванням

10.

Оцінка результатів реалізації регуляторного акту та ступеня досягнення визначених цілей

Значний вплив на показники результативності акту за 1 півріччя 2022 та 2023 роки мало те, що територія громади після 24 лютого 2022 року є тимчасово непідконтрольними українській владі, тимчасово окупованою, та на якій ведуться (велись) бойові дії. Пунктом 69 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період дії воєнного стану» №2142 від 24.03.2022 року доповнено п.п. 69.22, яким визначено, що: за 2021 та 2022 податкові (звітні) роки не нараховується та не сплачується податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за об’єкти житлової нерухомості, та тимчасово на період з 1 березня 2022 року по 31 грудня 2022 року, в якому припинено або скасовано воєнний стан, не нараховується та не сплачується податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за об’єкти нежитлової нерухомості, у тому числі їх частки, що розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, або на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями російської федерації.

Прийняття цього регуляторного акту дозволяє забезпечити досягнення визначених цілей державного регулювання, упорядкує відносини між органами місцевого самоврядування та юридичними і фізичними особами з питань сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, забезпечує надходження коштів до бюджету громади, але у зв’язку з веденням на території громади бойових дій та її окупацією спостерігається зменшення надходжень до бюджету з зазначених податків.

Правила використання матеріалів сайту