31-08-2023

1.

Вид та назва регуляторного акту

2.

Дата прийняття  рішення

Дата набрання чинності рішення

05 липня 2021 року

01 січня 2022 року

3.

Назва виконавця заходів з відстеження результативності

Фінансове управління Сєвєродонецької міської військової адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області.

4.

Цілі прийняття акту

Прийнятий регуляторний акт спрямований на:

• Виконання вимог чинного законодавства, а саме ст. 10, 12, 268 Податкового кодексу України;
  • Встановлення доцільних і обґрунтованих розмірів ставок туристичного збору для громадян України, іноземців, а також особ без громадянства, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення сільської, селищної, міської ради про встановлення туристичного збору, та тимчасово розміщуються у місцях проживання (ночівлі);
  • Забезпечення надходжень з зазначеного збору до бюджету громади, що є передумовою фінансування програм соціально-економічного розвитку громади;
  • Забезпечення відкритості, прозорості дій органу місцевого самоврядування.

5.

Строк виконання заходів з відстеження регуляторного акту

з 30.07.2023 року по 30.08.2023 року

6.

Тип відстеження регуляторного акту

Повторне відстеження

7.

Методи одержання результатів відстеження

Статистичний аналіз показників надходжень до бюджету громади туристичного збору

8.

Дані та припущення, на основі яких відстежувалась результативність, а також способи одержання даних

Враховуючи цілі регулювання для відстеження результативності регуляторного акту були визначені такі показники результативності:

• розмір надходжень до бюджету громади;
  • Кількість платників туристичного збору (податкових агентів);
  • рівень поінформованості суб’єктів господарювання та/або фізичних осіб з основних положень акту.

9.

Кількісні та якісні значення показників результативності акту

1 пів.2021р.

1 пів.2022р.

1 пів.2023р.

Кількість платників туристичного збору (податкових агентів), з них:

• юридичних осіб;

4

• фізичних осіб;

3

2

0

Сплачено туристичний збір, з них:

• юридичними особами;

• фізичними особами;

0

Рівень поінформованості суб’єктів господарювання, пов’язаного з державним регулюванням

10.

Оцінка результатів реалізації регуляторного акту та ступеня досягнення визначених цілей

Значний вплив на показники результативності акту за 1 півріччя 2022 та 2023 роки мало те, що територія громади після 24 лютого 2022 року є тимчасово непідконтрольними українській владі, тимчасово окупованою, та на якій ведуться (велись) бойові дії.

Прийняття цього регуляторного акту дозволяє забезпечити досягнення визначених цілей державного регулювання, упорядкує відносини між органами місцевого самоврядування та юридичними і фізичними особами з питань сплати туристичного збору, забезпечує надходження коштів до бюджету громади, але у зв’язку з веденням на території громади бойових дій та її окупацією спостерігається зменшення/відсутність надходжень до бюджету з зазначеного податку.

Правила використання матеріалів сайту