Держпродспоживслужба інформує про реєстрацію пасік

24-02-2020

Відповідно до вимог Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», листа Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від 14.06.2018 року №602-113-12/4087 щодо реєстрації пасік, розпорядження Головного державного ветеринарного інспектора України № 67 від 11.06.2018 року, державна реєстрація є обов’язковою для суб’єктів господарювання, які займаються утриманням та розведенням бджіл, виробництвом і первинною переробкою продуктів бджільництва в частині дотримання вимог чинного законодавства у сфері бджільництва.

На виконання вимог статті 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» та наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України «Про затвердження порядку проведення державної реєстрації потужностей, ведення реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з нього заінтересованим суб’єктам» від 10.02.2016 р. № 39 необхідно зареєструвати потужності операторів ринку харчових продуктів, які проводять діяльність з обігу харчових продуктів, що не вимагає отримання експлуатаційного дозволу.

Реєстраціяпасікздійснюється на безоплатнійоснові. Власникупасікинеобхіднолише подати заяву до територіального органу Держпродспоживслужби за місцемрозташуванняпасіки та детальнуінформацію про вид діяльності.

При зміні назви чи адреси пасіки, її власник повинен проінформувати про це територіальний орган Держпродспоживслужби протягом 10 днів.

Для перевезення бджолосімей на медозбір та запилення сільськогосподарських культур по території адміністративного району або за межі області, власнику пасіки необхідно отримати в районному (міському) управлінні Держпродспоживслужби, ветеринарне свідоцтво за формою №1.

До перевезення на медозбір бджолосім’ї підлягають на місці клінічному дослідженню, профілактично-лікувальним обробкам з одночасним лабораторним дослідженням матеріалу з пасік, а вулики - дезінфекції і дезакаризації. Ці роботи мають бути завершені за 5 днів до відправлення.

Після прибуття в район медозбору для запилення, бджоляр зобов'язаний пред'явити в управління Держпродспоживслужби району чи міста ветеринарне свідоцтво і ветеринарно-санітарний паспорт пасіки.

Власники пасік повинні виконувати вимоги законодавства України з питань бджільництва.

Недотримання даної вимоги значно ускладнює позитивне вирішення спірних питань, що можуть виникнути під час ведення господарської діяльності.

Сєвєродонецьке міське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області