Інформація Держпродспоживслужби щодо питань небезпеки та профілактики високопатогенного грипу птиці

28-01-2020

У зв’язку з ускладненням в країнах східної Європи епізоотичної ситуації щодо високопатогенного грипу птиці, за офіційною інформацією Європейського Союзу на території Словацької Республіки, Угорщини, Польщі та Румунії зареєстровані випадки захворювання Сєвєродонецьке міське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області інформує:

Пташиний грип - це інфекційне захворювання птиці, яке викликане вірусами грипу А підтип Вірус H5N1. Відомо, що дикі мігруючі птахи можуть передавати вірус свійській птиці через безпосередній контакт. Зрідка ці віруси грипу можуть заразити інші біологічні види,зокрема свиней і людей.

Інфіковані птахи поширюють вірус через свою слину, носові секреції і фекалії. Чутливі до інфекції птахи можуть бути інфіковані, коли вони контактують із зараженими виділеннями чи секреціями.

Віруси пташиного грипу не завжди заражають людей, але, у більшості випадків люди заражувалися пташиним грипом внаслідок безпосередніх чи близьких контактів з інфікованими птахами (свійськими курями, качками й індиками) або з поверхнею, зараженою секрецією чи виділеннями інфікованих птахів. Поширення вірусів пташиного грипу від однієї хворої людини до іншої буває дуже рідко; подальше поширення інфекції від хворого не спостерігається.

Пташиний грип може відбуватися у двох формах: легкій і важкій. Назва легкої форми говорить сама за себе, симптоми в цьому випадку неяскраво виражені, у птахів може спостерігатися зниження несучості та погіршення якості оперення. Проходять ці симптоми, як і сама хвороба, як правило, швидко й без якого-небудь лікування з боку людини.Зате важка форма супроводжується цілим набором симптомів і часто, на жаль, летальним результатом. Викликають важкий перебіг хвороби різновиди вірусу під назвою Н5 та Н7. Порушення координації рухів, неприродні вигини суглобів птиці, кури можуть хитатися або падати, спостерігаються дивні обертальні рухи головою;Спостерігається підвищена температура (до 44 С), сильна спрага, відсутня реакція на подразники ззовні, пір’я взъерошиваются. Вірними ознаками швидкої загибелі заражених курей є почорніння гребеня і сережок. Якщо у ваших курей проявляються перші симптоми гострого перебігу хвороби, ваш курник чекає карантин.

Профілактичні заходи, які можуть уберегти вас від епідемії – це не допускати контакту ваших птахів з дикими родичами.У випадку підозри на грип птиці в господарстві чи приватному секторі необхідно терміново повідомити фахівців установ державної ветеринарної медицини. Дотримуйтесь порад спеціалістів ветеринарної медицини щодо розведення, утримання, годівлі та профілактики інфекційних, інвазійних, незаразних хвороб птиці тоді ризик захворіти пташиним грипом буде зведений до мінімуму, а птиця буде здоровою та з високою продуктивністю.