Рятувальники нагадали населенню міста правила поведінки на воді

22-06-2020

Під час купального сезону люди відправляються на відпочинок до водойм. Але вони легковажать власним життям, не дотримуючись правил безпечної поведінки на воді, а це, призводить до непередбачуваних наслідків. З початку червня 2020 року на водоймах країни потонуло 100 людей, з яких 17 - діти.  13 червня на озері Чисте м. Северодонецька нехтування правилами поведінки на воді закінчилося трагічно для чоловіка 1987 року народження та хлопчика 2011 року народження, обидва потонули. Саме тому, з метою недопущення загибелі людей, особливо дітей, на водоймах, рятувальники постійно проводять профілактично-роз’яснювальну роботу серед населення.

Так, 18 червня рятувальники Сєвєродонецького міського управління ДСНС України у Луганській області провели рейд на водних об’єктах міста. Вони розповіли громадянам, як вберегти своє життя і не потрапити в небезпечну ситуацію на воді. Нагадали відпочивальникам основні заходи безпеки та наголосили, що купатися можна лише в спеціально визначених місцях. Особлива увага приділялася відпочивальникам із дітьми, адже поведінка  малечі при виникненні надзвичайної ситуації досить часто буває непередбачуваною. Тому громадяни повинні бути пильними під час купання та дотримуватись правил поведінки на воді.

Також варто пам'ятати:

- в жодному разі не лишайте біля води дітей без нагляду;

- не запливайте далеко. Ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо ви не впевнені у своїх силах;

- температура води повинна бути не нижче +17 °С, в більш холодній - перебувати небезпечно. Плавайте у воді не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3 - 5 хвилин;

- не входьте у воду в стані алкогольного сп'яніння;

- якщо немає поблизу обладнаного пляжу, вибирайте безпечне для купання місце з поступовим схилом та твердим і чистим дном. У воду заходьте обережно;

- ніколи не пірнайте в незнайомих місцях;

- не наближайтесь до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас.

Сєвєродонецьке міське управління ГУ ДСНС України у Луганській області