До участі в громадському бюджеті активно долучились мешканці сел, що увійшли до складу Сєвєродонецької міської територіальної громади!

09-06-2021

Шановні мешканці!

З утворенням Сєвєродонецької міської територіальної громади позитивних змін зазнав і громадський бюджет. Так, цього року вперше селищні проєкти відокремлено в одну категорію.  Загалом в 2021 році отримано 83 проєкти, 12 з яких в категорії селищних проєктів. Тобто кожний сьомий проєкт  громадського бюджету спрямований на покращення комфорту проживання в селах нашої громади.   Активну участь в написанні проєктів взяли мешканці смт Борівське (3 проєкти), смт Метьолкіне та смт Воронове (3 проєкти). Мешканці смт Сиротине, с.Боровеньки, с.Єпіфанівка,  с.Новоастрахань, с.Олександрівка, с.Боброве подали по 1 проєкту.

Тематика селищних проєктів громадського бюджету наступна:

Благоустрій зон відпочинку біля озер:

• Створення рекреаційної зони відпочинку шляхом благоустрою набережної штучного озера у селищі міського типу Сиротине для організації відпочинку населення, туризму та проведення спортивних змагань з риболовства (проєкт №27)
  • «ОЗЕРО ДЛЯ ГРОМАДИ» (БЛАГОУСТРІЙ СОЦІАЛЬНОЇ  ЗОНИ ВІДПОЧИНКУ НА БЕРЕЗІ О.БОБРОВО) (проєкт №63)

Благоустрій  населених пунктів:

• Будівництво мережі освітлення в смт Борівське по вулиці Колгоспній задля благоустрою та безпеки в громаді (проєкт №35)
    • Будівництво мережі освітлення в селі Олександрівка по вулиці Центральна задля благоустрою та безпеки в громаді  (проєкт №71)
    • "ДА БУДЕТ СВЕТ В  МЕТЕЛКИНО!" Встановлення зовнішнього освітлення в громадських місцях селища Метьолкіне (проєкт №37)
    • «Безпечне село: встановлення вказівників та банерів у с. Боровеньки» (проєкт №25)

Облаштування дитячих, культурних та спортивних дитячих майданчиків:

• "Майданчик дитячої мрії" Облаштування спортивного майданчика для активних ігор у Ясла-садку № 45 смт. Борівське (проєкт №7)
      • "Свято щодня". Створення відкритого мистецького простору в селі Єпіфанівка (проєкт №13)
      • «Острівці для розвитку дозвілля для мешканців смт Воронове та смт Метьолкіне м. Сєвєродонецьк» (проєкт №62)
      • Встановлення додаткового ігрового обладнання на дитячому майданчику біля магазину "Хуторок" смт. Метьолкіне, посадки дерев та огорожі навколо нього (проєкт №74)

Благоустрій території сільських шкіл:

• «Сучасній школі – безпечний простір» - встановлення нової огорожі у Борівському НВК (проєкт №45)
        • "Огорожа шкільної території , як запорука безпеки дітей Новоастраханського ліцею" (проєкт №54)

Наразі до 11 червня головні розпорядники бюджетних коштів аналізують отримані проєкти на відповідність їх умовам  громадського бюджету та можливість реалізації за кошти бюджету громади.

В 14 червня розпочнеться етап презентації проєктів громадського бюджету на 2021 рік. На жителів громади очікують креативні презентації від авторів проєктів, онлайн-заходи, під час яких автори представлять свої ідеї з покращення нашої громади. Слідкуйте за презентаціями в профільній групі «Громадський бюджет Сєвєродонецька»  в мережі Facebook  та на YouTube-каналі “Громадський бюджет Сєвєродонецької громади».

Вже з 1 по 15 липня 2021 року відбудеться голосування за проєкти громадського бюджету. Кожний мешканець громади матиме 4 голоси, по одному за кожний тип проєкту: загальноміський, загальноосвітній, соціальний та селищний.  Ознайомитись з проєктами та проголосувати можна буде онлайн на сайті ]]>https://budget.e-dem.ua/4412900000/projects]]> або ж за допомогою Viber та Telegram ботів, терміналів самообслуговування ПриватБанку. Також проголосувати можна буде в пунктах для голосування, що будуть визначені Координаційною радою з питань громадського бюджету Сєвєродонецької МТГ.

Запрошуємо мешканців громади голосувати за проєкти громадського бюджету.  Зважаючи на те, що основну питому вагу в населенні громади займають мешканці м.Сєвєродонецьк, просимо містян звернути увагу на проєкти селищного типу та  підтримати голосами проєкти, що найбільше сподобаються.

Таким чином, переможцями стануть ті проєкти, що отримають найбільшу кількість голосів  від мешканців громади. В категорії селищних проєктів перемогу отримають 4 проєкти з 12 поданих до участі в громадському бюджеті. В категоріях  загальноосвітніх, загальноміських та соціальних проєктів буде визначено ще 12 переможців. Всього перемогу отримають 16 проєктів  з 83. На реалізацію проєктів-переможців буде спрямовано 7 млн грн, в тому числі на фінансування селищних проєктів – 1,4 млн грн. Вже наприкінці липня   будуть визначені  переможці громадського бюджету Сєвєродонецької міської територіальної громади на 2021 рік!

Координаційна рада з питань громадського бюджету Сєвєродонецької МТГ