Чуйність перемагає насильство

30-11-2022

Цього року, не зважаючи на обставини, Сєвєродонецька міська військово-цивільна адміністрація залучилася до проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», що розпочалась 25 листопада інформаційним повідомленням стосовно важливих дат, які відзначає людство протягом майже двох тижнів: Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок, Всесвітній день боротьби зі СНІДом, Міжнародний  день боротьби з рабством, Міжнародний день волонтера, Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі, Міжнародний день прав людини.

Жінки та чоловіки, молодь, діти, які відвідали в цей день гуманітарний хаб Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації, не залишились осторонь та із задоволенням брали участь в онлайн-грі, яку запропонував Фонд ООН у галузі народонаселення UNFPA. Серед відвідувачів також розповсюджувались тематичні інформаційні матеріали, розроблені фахівцями фонду. І, звичайно, велику увагу до себе привернула  інсталяція з мозаїкою, що відображала лють у вигляді злого виразу обличчя та розбиту тарілку – один із сумних символів домашніх сварок і бійок.

До задачі щодо «руйнування» символів насильства на інсталяції підійшли відповідально! Відвідувачі хабу не тільки розбирали мозаїку, що була створена з квадратних магнітів, але й забирали їх з собою на згадку про участь у символічному заході, коли за їх сприяння на магнітній дошці замість сумних картин з’являлось серце та лейтмотив, що знаходив відгук в душі: «Чуйність перемагає насильство».

Початок покладено. Щодня внутрішньо переміщені особи, яких зустрічає гуманітарних хаб Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації, будуть знайомитись з інформацією стосовно чергової дати, що потрапила до цих 16 днів, отримувати флаєри з корисними порадами стосовно запобігання та протидії домашньому і гендерно зумовленому насильству, брати участь в онлайн-грі та фотографуватись на фоні яскравого серця.