Діти, які постраждали в зоні АТО, можуть отримати спеціальний статус

23-08-2018

На своєму черговому засіданні, яке відбулось 22 серпня, члени виконкому Сєвєродонецької міської ради прийняли низку рішень про надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. Про спеціальний статус пояснює начальник служби у справах дітей міськради Світлана Носовець.

«Постановою КМУ № 268 від 05.04.2017 р. передбачено право всім дітям та особам, яким під час здійснення антитерористичної операції не виповнилося 18 років (повноліття), які перебували на території проведення антитерористичної операції, на отримання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, а саме :

1) отримали поранення, контузію, каліцтво;

2) зазнали фізичного, сексуального насильства;

3) були викрадені або незаконно вивезені за межі України;

4) залучалися до участі у діях воєнізованих чи збройних формувань;

5) незаконно утримувалися, у тому числі в полоні;

6) зазнали психологічного насильства.

Батькам, які бажають встановити дітям відповідний статус, при зверненні необхідно мати копії  відповідних документів:

• свідоцтва про народження дитини або іншого документа, що посвідчує особу дитини;
  • документа, що посвідчує особу заявника;
  • документа, що підтверджує повноваження законного представника дитини (у разі коли дитина постійно проживає/перебуває у закладі охорони здоров’я, закладі освіти або іншому дитячому закладі, - документа, що підтверджує факт перебування дитини в такому закладі) або родинні стосунки між дитиною та заявником;
  • довідки про взяття дитини на облік як внутрішньо переміщеної особи або документа, що підтверджує проживання/перебування дитини в населеному пункті, на території якого здійснювалася антитерористична операція;
  • висновок оцінки потреб сім’ї (особи) у соціальних послугах, підготовлений центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (бульвар Дружби Народів, 32-А, 1 під’їзд, 4 поверх, т. 4-30-97);
  • документ, що підтверджує перебування дитини на території проведення АТО.

На сьогоднішній день для дітей відповідної категорії, на жаль, жодних пільг не передбачено, але за інформацією з приводу цих питань та подання документів необхідно звертатися до служби у справах дітей Сєвєродонецької міської ради, яка розташована за адресою: м. Сєвєродонецьк, бульвар Дружби Народів, б. 32-А, (2 під’їзд, 2 поверх) у прийомні дні: вівторок: з 8-00 до 17-00, перерва з 12-00 до 13-00; четвер:  з 8-00 до 16-00, перерва з 12-00 до 13-00».