До 30 листопада жителі області, яких було переведено до постачальника останньої надії, матимуть тариф 7,96 грн за куб. м газу, а не 16,56

27-10-2021

Але до 30 листопада їм необхідно обрати нового постачальника газу.

Відповідне рішення затверджено постановою Уряду від 25 жовтня.

Про це повідомив директор Департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації Віталій Сурай.

Він зазначив, що багато побутових споживачів у 2020 році змінили постачальника газу – кожен міг заощадити кошти завдяки більш вигідному тарифу.

Для всіх постачальників визначено, що згідно з річним тарифом, вони повинні продавати газ по одній ціні протягом року.

Зокрема, у ГК «Нафтогаз України» ця ціна зараз складає 7,96 гривень за куб. м, ТОВ «Луганськгаз Збут» – 8,99 гривень за куб. м.

Із різким зростанням ціни на природний газ деякі постачальники збанкротували. І близько 18 тисяч абонентів Луганської області із 20 жовтня перейшли до постачальника останньої надії – ГК «Нафтогаз України». Однак, клієнти постачальника останньої надії не стають автоматично комерційними клієнтами ГК «Нафтогаз України» або іншого постачальника.

Віталій Сурай наголосив, що учорашньою постановою Уряду врегульовано питання тарифу для таких абонентів. Наразі люди зможуть до 30 листопада обрати нового постачальника. За цей період вони сплачуватимуть по 7,96 гривень за куб. м, а не по 16,56 гривень за куб. м, як було встановлено раніше для клієнтів постачальника останньої надії.

«…для побутових споживачів постачання природного газу з 1 жовтня по 30 листопада 2021 р. здійснюється постачальником «останньої надії» за ціною, що не може перевищувати 7,96 гривні за 1 куб. метр з урахуванням податку на додану вартість;…», – йдеться у постанові Кабінету Міністрів України від 25 жовтня 2021 року № 1102.

]]>http://loga.gov.ua/oda/press/news/do_30_listopada_zhiteli_oblasti_yakih_...]]>