До “Армії відновлення” залучено понад 10 тисяч безробітних

23-03-2023

До виконання суспільно корисних робіт з відбудови країни в рамках проекту “Армія відновлення” залучено понад 10 тисяч безробітних в 14 регіонах, - повідомила заступник Міністра економіки України Тетяна Бережна.

“До “Армії відновлення” долучились вже понад 10 тисяч безробітних, які виконують суспільно корисні роботи з відбудови. Лідером серед регіонів є Полтавська область, де в таких роботах задіяно майже 3000 осіб. Кожен регіон може встановити різний перелік потрібних робіт - від плетіння маскувальних сіток, розбору завалів та відновлення споруд, пошкоджених внаслідок бойових дій, до розвантаження гуманітарної допомоги. Взяти участь в проекті може кожен, але в першу чергу він спрямований на зареєстрованих безробітних, яким ми даємо можливість не просто стояти на обліку та отримувати допомогу з безробіття від держави, а долучитись до відбудови країни”, - розповіла Тетяна Бережна.

Вона також наголосила, що оплата, яку отримують люди за виконання суспільно корисних робіт - на сьогодні це 6700 грн - є вищою, ніж виплати по безробіттю. Серед регіонів лідерами проекту є:

• Полтавська область - залучено 2900 осіб;
  • Донецька область - 1500 осіб;
  • Київська область - 1400 осіб;
  • Сумська область - 1300 осіб.

За виконання суспільно корисних робіт в рамках проекту “Армія відновлення” держава вже виплатила безробітним майже 63 млн грн, в тому числі з початку 2023 року - 39 млн грн.

Найчастіше людей залучають до таких робіт:

• будівництво захисних споруд цивільного захисту, укріплення дамб;
  • розвантаження та фасування гуманітарної допомоги;
  • надання соціальних послуг в Пунктах незламності;
  • розбір завалів та відновлення житлових будинків і приміщень;
  • облаштування та укріплення блокпостів, підвальних приміщень під укриття;
  • плетіння маскувальних сіток.

Довідково

Проект ]]>"Армія відновлення"]]> був запроваджений Урядом восени 2022 року з метою залучення людей, які тимчасово втратили роботу, до відбудови країни через виконання ними суспільно корисних робіт.

За матеріалом: ]]>Міністерство економіки України]]> - ]]>https://www.me.gov.ua/News/Detail?lang=uk-UA&id=65c3e59d-7f1d-4a63-ae76-...]]>