ДПС у Луганській області інформує щодо порядку листування з платниками податків через Електронний кабінет

19-01-2022

Головне управління ДПС у Луганській області інформує щодо порядку листування з платниками податків  через Електронний кабінет.

Відповідно до п. 42.4 ст. 42Податкового кодексу України листування контролюючих органів з платниками податків, які подають звітність в електронній формі та/або пройшли електронну ідентифікацію онлайн в Електронному кабінеті, та які подали заяву про бажання отримувати документи через Електронний кабінет, здійснюється в електронній формі з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».

Для листування з контролюючим органом в електронній формі  платнику податків необхідно подати заяву про бажання отримувати документи через Електронний кабінет за формою згідно з додатком 3 до Порядку функціонування Електронного кабінету.

Автор документа створює електронні документи у строки та відповідно до порядку, що визначені законодавством для відповідних документів в електронному та паперовому вигляді, із зазначенням всіх обов’язкових реквізитів та з використанням засобу кваліфікованого електронного підпису чи печатки, керуючись Порядком обміну електронними документами з контролюючими органами.

Також передбачено, що платник податків один раз протягом року може надіслати контролюючому органу через Електронний кабінет заяву про відмову отримувати документи через Електронний кабінет за формою згідно з додатком 4 до Порядку функціонування Електронного кабінету.

Датою завершення листування платника податків через Електронний кабінет є дата, зазначена у квитанції про доставку контролюючому органу заяви про відмову отримувати документ через Електронний кабінет.

Спілкуйся з податковою службою дистанційно, використовуючи електронні сервісі.

Головне управління ДПС у Луганській області