Ви тут:

Гендер «конструюється»: у Сєвєродонецьку відкрито Арт-інсталяцію «ConstructGender» від Алевтіни Кахідзе та ООН Жінки в Україні

11-03-2021
Категорія: 

Сєвєродонецьк 10-го березня познайомився з Арт-інсталяцією «ConstructGender» від Алевтіни Кахідзе та ООН Жінки в Україні.

Презентація відбулась в рамках HeForSheArtsWeek 2021 з нагоди Міжнародного дня боротьби за права жінок у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля.

Як долати негативні наслідки, пов'язані з гендерними стереотипами? Що означає поняття «гендер»? Чи це стосується тільки  жінок? Гендер і стать – це одне й те саме? Аби відповісти на ці питання, художниця Алевтіна Кахідзе створила арт-інсталяцію, яка демонструє, що гендер «конструюється», і водночас знайомить зі складністю цього процесу. Про що й розповіла сама авторка через відеозв’язок.

«Дуже приємно бути сьогодні на відкритті. Арт-інсталяція представляє дуже важливу тему: забезпечення рівних прав і можливостей чоловіків і жінок. Знаковим є те, що відкриття відбувається на базі Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, тому що саме молоді хлопці та дівчата вже в студентські роки повинні бути позбавлені гендерних стереотипів. Саме в цих стінах має формуватися нульова толерантність до різного прояву насильства», – зазначила Катерина Безгинська.

Вона також розповіла, що Луганщина впроваджує гендерний підхід при розробці і затвердженні низки стратегічних документів: Стратегія розвитку Луганської області, Програма соціально-економічного розвитку. Такі програми приймаються і на рівні області, і на місцевому рівні.

Заступниця голови ОДА подякувала професійним експерткам ООН Жінки за співпрацю, бо завдяки цьому вдалося прийняти Стратегію розвитку Луганської області на період до 2027 року, яка містить гендерний компонент. Цю Стратегію визнано однією з найкращих гендерно орієнтованих стратегій України.  

Катерина Безгинська побажала, щоб на Луганщині ніколи не було проявів насильства.

Заступниця керівника Сєвєродонецької міської ВЦА Ірина Степаненко подякувала за запрошення на захід у новій для Сєвєродонецька формі спілкування: «Від керівництва Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації мені дуже приємно сьогодні вас привітати! Хочу зазначити, що протягом останніх років у місті багато робиться для того, щоб подолати негативні наслідки проявів гендерного насильства. За останні роки і зовсім нещодавно були прийняті програми гендерної рівності у місті Сєвєродонецьку. Хочу наголосити на тому, що місто Сєвєродонецьк увійшло до 19 міст України вільних від насильства. Це для нас дуже приємно, і місто робить для цього дуже багато. Наразі ми опікуємося сім'ями, які потребують дуже значної уваги, тому що наслідки проявів насильства в сім'ї швидко не минають. Тому зараз ми робимо кризову кімнату для денного перебування постраждалих від домашнього насильства жінок. Це велика справа. Також мені дуже приємно сьогодні бачити тут молодь, адже саме їй далі розбудовувати наше місто, робити все для того, щоб ці прояви насильства в нашому місті зійшли нанівець. Бажаю всім, щоб у своєму житті ви як можна менше зустрічали його негативні прояви!»

Про дієві заходи щодо руйнування гендерних стереотипів та подолання гендерно-зумовленого насильства щодо жінок та дівчат в приватних та публічних просторах громад,посилення участі жінок у прийнятті рішень на всіх рівнях влади, про особливі підходи у формуванні гендерно чутливої регіональної та місцевих політик та роль жінок-науковиць у відродженні наукового потенціалу Луганської області розповідали й інші спікери виставки: керівництво Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, ГУНП України в Луганській області, Управління патрульної поліції України в Луганській області, студентська молодь, представники громадських та міжнародних організацій.

Інсталяція є інтерактивною. А це означає, що можлива будь-яка взаємодія з кубами, що є частиною арт-об'єкта. Пересуваючи куби, можна «конструювати» гендер і стати першими агентами змін.

Експозиція Арт-інсталяції «ConstructGender» відбувається в рамках HeForSheArtsWeek 2021 з нагоди Міжнародного дня боротьби за права жінок та буде перебувати з 10 по 24 березня 2021 року у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля за адресою: м. Сєвєродонецьк, проспект Центральний 59-а, хол 3 поверху.  А потім знаходитиметься у постійному користуванні університету, на юридичному факультеті.

***

Алевтина Кахідзе - переможниця конкурсу серед молодих художників і кураторів Центру сучасного мистецтва при НаУКМА (2002), лауреатка Премії Малевича Польського Інституту в Києві для українських художників (2008). Випускниця Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури (факультет графіки), Академії Яна ван Ейка (Маастріхт, Нідерланди); учасниця багатьох міжнародних та українських мистецьких проєктів; співзасновниця приватної резиденції для іноземних художників у селі Музичі. Теми її мистецьких практик — споживацька культура, гендер, конфлікти, світ собак та рослин.

 

HeForSheArtsWeek – це мистецький марафон, який об’єднує музеї, галереї, кінотеатри та інші арт-інституції навколо теми ґендерної рівності та прав людей. Рух HeForShe, започаткований ООН Жінки, – це глобальний рух солідарності на підтримку ґендерної рівності, в якому чоловіки та хлопчики стають головними агентами змін.

 

Захід організовано ООН Жінки в Україні в рамках програми ООН із відновлення та розбудови миру, яку імплементують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

 

Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, а також Уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, США, Швеції, Швейцарії та Японії.





Рейтинг: 
Средняя: 5 (1 оценка)