Ви тут:

Гвардія наступу вже сформована й готова виконувати накази

03-06-2023
Категорія: 

На початку лютого цього року керівництво Міністерства внутрішніх справ оголосило про створення в структурі МВС Гвардії наступу, яка складатиметься з кількох бригад. Станом на травень формування перших 8 бригад вже завершено, ще одна бригада – у процесі створення. Проте кампанія рекрутингу триває – МВС планує створити ще кілька підрозділів. Що таке Гвардія наступу, які завдання виконуватимуть бійці, чи будуть вони залучені до контрнаступу та кому підпорядковуватимуться? - ]]>про це та інще в матеріалі Гривна.]]>

Станом на кінець травня повністю сформовано 8 бригад Гвардії наступу, триває формування дев’ятої, а також резервних підрозділів. На офіційному сайті Гвардії наступу заявлено, що штурмові бригади МВС звільнятимуть Донецьк, Луганськ та інші окуповані території включно з Кримом.

«Гвардія наступу – це підрозділи Національної гвардії, Держприкордонної служби та Нацполіції, які сформовані на добровільних засадах і саме з тих людей, які захотіли приєднатися до наших сил безпеки й оборони саме в цей період, коли ми плануємо штурмові, наступальні дії на ворога», – розповів міністр внутрішніх справ Ігор Клименко в інтерв’ю ]]>ВВС Україна]]>.

За його словами, усі бригади готові за вказівкою Верховного головнокомандувача Володимира Зеленського та головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного разом із Силами оборони брати участь у бойових діях.

«Усі наші 8 бригад – плюс формується дев'ята добровольча бригада "Хартія" – під час наступальних дій будуть у підпорядкуванні Сил оборони. Це для того, щоб зняти всі питання щодо участі або неучасті бригад в бойових діях з Росією», – зазначив він.

Бригади Гвардії наступу

«АЗОВ» – бригада Нацгвардії. Девіз: Незламні, нескорені, неспинні!

Командир – майор Богдан Кротевич, нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня. Він потрапив у російській полон під час осади Маріуполя і був звільнений наприкінці вересня 2022 року. Майже одразу повернувся в стрій і очолив бригаду Гвардії наступу.

Легендарний підрозділ, який під час російського вторгнення в Україну 2022 року став осередком оборони Маріуполя і надалі героїчно утримував комбінат «Азовсталь». «Азов» звільняв Маріуполь у червні 2014 року, брав участь у боях під Іловайськом, обороняв Маріуполь з кінця серпня 2014 року, здійснював наступ на Широкине у лютому 2015 року, виконував завдання в районі проведення АТО (пізніше ООС).

На початку року частина «Азову» стала бригадою Нацгвардії, а частина бійців служить у сформованій 3-й штурмовій бригаді ЗСУ.

«СПАРТАН» – бригада Нацгвардії. Девіз: Об нас ламається ворог.

Підрозділ формується на базі 3-ї бригади оперативного призначення Нацгвардії, яка була створена з нуля після 2014 року. З початку повномасштабної війни вона відзначилася обороною Харкова, де власне й дислокується ця військова частина. Бійці бригади також брали участь в успішному контрнаступі на Харківщині восени 2022 року. В складі «Спартану» 4 батальйони, очолює бригаду підполковник Вадим Гладков.

«РУБІЖ» – бригада Нацгвардії. Девіз: Повертаємо законні рубежі країни.

Командир – полковник Артем Ілюхін, нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ст.

«Рубіж» сформований на базі 4-ї бригади оперативного призначення, що дислокується в Гостомелі під Києвом. Підрозділ почали формувати з нуля в 2015 році з фінансовою допомогою міжнародних партнерів і одразу за стандартами НАТО. На початку повномасштабного вторгнення 4-та бригада Нацгвардії протистояла російському десанту в Гостомелі, бійці бригади не дозволили окупантам розгорнути основні сили в безпосередній близькості до Києва. Тривалий час бригада відбивала потужний штурм ворога міст Рубіжне, Сєвєродонецьк і Лисичанськ на Луганщині.

«ЧЕРВОНА КАЛИНА» – бригада Нацгвардії. Девіз: Ворог тліє, де калина червоніє.

Командир – полковник Олександр Охріменко, нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ст.

Таку назву отримала 14-та бригада оперативного призначення з Калинівки (Вінницька область), яка до того була спецпідрозділом «Ягуар» внутрішніх військ МВС. Бійці «Ягуару» залучалися до розгону активістів Майдану взимку 2014 року, але потім брали активну участь в АТО, а також змогли звільнити Харківську обладміністрацію від загонів проросійських бойовиків. На початку повномасштабного вторгнення бійці підрозділу не допустили спроби прориву ворога до Києва, розбили колону російської армії біля селища Бузова.

«КАРА-ДАГ» – бригада Нацгвардії. Девіз: Піднімемо прапор над Кримом.

Командир – полковник Дмитро Власенко, нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ст.

Підрозділ дислокується в Запоріжжі, був сформований на базі кримського полку спецназу «Гепард». Під час захоплення півострова в 2014 році він був виведений на материкову Україну. З початку повномасштабного вторгнення реформована бригада стримувала противника на південному напрямку. Зокрема, бійці з перших днів війни вели оборонні дії в населених пунктах Мелітополь, Молочанськ, Токмак, Кам’янське, Мала Токмачка. Наприкінці лютого 2022 року зупинили наступ переважаючих сил ворога на напрямках Василівка – Запоріжжя та Токмак – Оріхів.

«БУРЕВІЙ» – бригада Нацгвардії. Девіз: Бригада утилізації російських військових.

Командир – полковник Микола Мішакін, нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ст., відзнакою Президента України «Хрест бойових заслуг».

До перейменування це була Перша президентська бригада оперативного призначення, а ще раніше – спецпідрозділ «Барс». Дислокується в Нових Петрівцях під Києвом. Після повномасштабного вторгнення бійці відзначилися в боях у Київській області. Особовий склад бригади також залучався для оборонних дій у містах Сєвєродонецьк та Лисичанськ Луганської області та по теперішній час виконує завдання в місті Бахмут Донецької області.

«СТАЛЕВИЙ КОРДОН» – бригада Держприкордонслужби. Девіз: Сталевою стіною стоїмо за наш кордон.

Командир – Герой України, полковник Валерій Падитель. На початку війни він відповідав за Донецький прикордонний загін, потрапив у полон у Маріуполі навесні минулого року. Був звільнений у вересні 2022 року.

15-й мобільний прикордонний загін створений як підрозділ нового зразка. Основу склали підрозділи Державної прикордонної служби, що виконували завдання в районі бойових дій на сході. У рядах підрозділу бійці, які першими зустріли ворога на кордоні, боронили «Азовсталь», знаходилися на лінії оборони на Лиманському та Бахмутському напрямках.

«ЛЮТЬ» – бригада Нацполіції. Девіз: Перетвори свою лють на зброю.

Командир – полковник Олександр Нетребко.

Це воєнізований об’єднаний штурмовий підрозділ поліції нового зразка. Це – бійці, які виконували бойові завдання на Київщині, Запорізькому, Харківському, Херсонському і Донецькому напрямках. Буча, Ірпінь, Херсон, Лисичанськ, Сєвєродонецьк, Ямпіль і Бахмут – міста, в обороні яких гартувався бойовий дух бійців підрозділу. Бригада «Лють» – це два штурмові полки, батальйон особливого призначення, артилерійський полк і рота спеціальних операцій.

«ХАРТІЯ» – бригада Нацгвардії, ще у процесі формування. Девіз: Сила здобуває волю.

Командир – полковник Ігор Оболєнський, нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.

«Хартія» виникла на Харківщині на початку повномасштабної війни як добровольчий підрозділ. Її бійці обороняли Харківщину та одні з перших вийшли на кордон з РФ під час контрнаступу ЗСУ. «Хартія» – це єдиний добровольчий підрозділ у Бахмуті. Тепер новий етап підрозділу, адже «Хартія» стала 13-ю бригадою Національної гвардії України. 

Основна задача – штурмові дії

Нові бригади Гвардії наступу створюють одразу за стандартами НАТО – це сучасні підрозділи, сумісні з підрозділами країн-партнерів.

В інтерв’ю BBC Україна голова МВС Ігор Клименко зазначив, що не принципово, що бригади сформовані в системі МВС, а не ЗСУ.

«У нас всі бригади – і ЗСУ, і Гвардії наступу – приблизно мають однакове озброєння, можливо, лише за винятком деяких видів озброєння, у першу чергу важкого. Основна мета створення цих підрозділів – у складі Сил оборони здійснити штурмові дії для звільнення території нашої держави і вийти на кордон 1991 року», – сказав він.

Далі – ще декілька цитат з інтерв’ю Ігоря Клименка стосовно бригад Гвардії наступу:

«Ці підрозділи будуть виконувати не тільки штурмові дії, вони будуть боротися з диверсійними групами, брати участь і в стабілізаційних заходах на деокупованих територіях».

«Гвардія наступу сформована виключно з добровольців. Вони самі вирішили, куди йти. Це сприйняття кожного добровольця, який має особисту глибоку мотивацію захищати країну. Ми все зробили, щоб люди нам повірили. Повірте, мотивований боєць набагато ефективніший».

«Середній вік добровольця Гвардії наступу – 35 років». 

«Політичних кураторів» у бригад наступу немає. Тільки один міністр має бути впевнений, що бригади озброєні й екіпіровані. Це міністр внутрішніх справ. Бригади – у підпорядкуванні МВС і центральних органів виконавчої влади, які входять до складу міністерства».

«Бригади на 100% сформовані по чисельності. Але точну кількість бійців з питань безпеки говорити не буду. Кількість заявок від охочих долучитися до Гвардії наступу – це кілька десятків тисяч, близько 40. Заявки ми ще опрацьовуємо, тому що нові бригади будуть ще формуватися».

 

Фото: storm.mvs.gov.ua

 

Джерело: Гривна - ]]>https://grivna.ua/publikatsii/gvardiya-nastupu-vzhe-sformovana-y-gotova-...]]>





Рейтинг: 
Голосов пока нет