Євгену Христофоровичу Драгомирецькому присвоєно звання «Почесний громадянин міста Сєвєродонецька»!

31-05-2021

30 травня керівник Сєвєродонецької міської ВЦА Олександр Стрюк та помічник народного депутата України Олексія Кузнєцова Юрій Шверк привітали Євгена Христофоровича Драгомирецького з присвоєнням звання «Почесний громадянин міста Сєвєродонецька».

Євген Христофорович Драгомирецький – відома та шанована сєвєродончанами людина - учасник бойових дій Другої світової війни, колишній головний лікар Сєвєродонецького міського онкологічного диспансеру, прекрасна людина, професійний онкохірург, вірний товариш та люблячий батько.

Олександр Стрюк відзначивши бойові заслуги та вагомий особистий внесок у піднесення медицини Сєвєродонецька поздоровив Євгена Христофоровича з почесним званням: «Дякую Вам за бойовий подвиг в роки війни та Ваш вклад у розвиток міста та безпосередньо його медичної служби в мирний час. З огляду на те, скільки сил та натхнення Ви віддали сєвєродончанам - Ви дійсно гідні цього звання. Вітаю Вас! Будьте здорові та щасливі!»

Євген Христофорович, незважаючи на досить поважний вік – 99 років, разом з сином Володимиром, який також працює у Сєвєродонецьку лікарем-онкологом, поспілкувався з поважними гостями та на авершення зустрічі сказав: «Спасибі вам величезне. Мені дуже приємно. Для мене дуже дорога така оцінка моєї роботи та діяльності».

Драгомирецький Євген Христофорович пішов на війну у дев’ятнадцять років. Воював на Волховському фронті зв’язківцем. Двічі був поранений. Після другого поранення у лютому 1942 року був направлений служити до військового шпиталю, де і зустрів перемогу.

Після війни поступив до Одеського медичного інституту, а після його закінчення, у 1956 році, приїхав працювати на Луганщину. Спочатку лікарем-хірургом у Первомайську, потім у Гірському та безпосередньо Сєвєродонецькій міській лікарні. Був завідувачем хірургічного відділення. Згодом став займатись онкологією - що стало справою всього його життя. Головним лікарем Сєвєродонецького міського онкодиспансеру Євген Христофорович почав працювати з 1965 року. Саме Євген Христофорович Драгомирецький одним з перших став застосовувати для лікування раку шкіри кріотерапію.

У віці 78 років Євген Христофорович вийшов на заслужений відпочинок, але не залишив активно працювати з підростаючим поколінням. Досі він передає свої знання і досвід колегам, а молоді розповідає про шляхи війни, які довелось пройти.

Безліч пацієнтів, яким доктор Драгомирецький врятував життя, а також їх рідні та близькі з вдячністю і пошаною згадують про цю людину, яка, без перебільшення,  є легендою медицини міста.

Любов до професії лікаря Євген Христофорович передав і синові, який пішов по стопах батька і теж працює лікарем-онкологом. Їх з сином спільний «онкологічний стаж» - понад 100 років.

Бойова звитяга Євгена Христофоровича відзначена орденами «За мужність» та «Вітчизняної війни», а також 15 медалями. А тепер і Сєвєродонецьк віддав шану почесній людині.

Средняя: 5 (2 оценок)