КАНІКУЛИ З КОРИСТЮ: ЯК ОЗДОРОВЛЮЮТЬ ДІТЕЙ У СЄВЄРОДОНЕЦЬКІЙ ГРОМАДІ

12-08-2021

В одному з минулих номерів Луганщина.ua писали, що понад 30 дітей із села Сиротиного, яке постраждало від пожеж, на запрошення церкви Християн Суботнього дня відпочили у Карпатах. Також цього лiта 80 дiтей пiльгових категорiй оздоровлюються на узбережжi Чорного моря за кошти бюджету Сєвєродонецької мiської територiальної громади. Крiм того, у школах i позашкiльних закладах органiзували деннi табори, а ще для 24 дiтей придбали путiвки до санаторiю у Новопсковi

Перша група дiтей пiльгових категорiй вiком вiд 7 до 18 рокiв у кiлькостi 40 осiб вирушила для оздоровлення та вiдпочинку на узбережжя Чорного моря до Херсонської областi (м. Скадовськ) до Дитячого закладу оздоровлення та вiдпочинку iм. Ю. О. Гагарiна Херсонської обласної органiзацiї профспiлки працiвникiв державних установ України 26 липня. Ще 40 дiтей вiдправилися до ДЗОВ iм. Ю. О. Гагарiна 9 серпня.

Оздоровлюватимуться у Скадовську дiти-сироти, позбавленi батькiвського пiклування, дiти з малозабезпечених сiмей, дiти з iнвалiднiстю та дiти загиблих учасникiв АТО. Кандидатури заклади загальної середньої освiти та УСЗН пiдбирали з використанням баз даних дiтей, якi потребують особливої соцiальної уваги та пiдтримки.

Оздоровлення та вiдпочинок триватимуть 21 день. Путiвки були закупленi Управлiнням соцiального захисту населення Сєвєродонецької МВЦА за тендерною процедурою вiдкритих торгiв i повнiстю оплаченi за бюджеті кошти. Перевезення дiтей до моря та повернення додому також входить до вартостi путiвки. У дорозi дiтей супроводжують медичний представник і педагог.

Оздоровлення дiтей здiйснюють за кошти мiського бюджету в межах Комплексної програми Сєвєродонецької мiської територiальної громади «Оздоровлення та вiдпочинок дiтей на 2021 рiк», затвердженої розпорядженням керiвника Вiйськово-цивiльної адмiнiстрацiї мiста Сєвєродонецька Луганської областi вiд 04.02.2021 № 223 (зi змiнами).

В УСЗН повiдомили, що всього програмою передбачено на лiтнє оздоровлення дiтей 2 млн 105,82 тис. грн. Окрiм 80 путiвок для дiтей-сирiт, до цiєї суми входить придбання Управлiнням освiти в межах органiзацiї замiського оздоровлення для 24 дiтей пiльгових категорiй путiвок до ТОВ «Новопсковський санаторiй «Перлина» та реалiзацiя оздоровчо-вiдпочинкової кампанiї в таборах iз денним перебуванням.

З 1 червня по 12 липня в громадi дiяло 24 табори з денним перебуванням у закладах загальної середньої освiти громади, а також мовно-фольклорний табiр при Центрi дитячої та юнацької творчостi та 5 таборiв при клубах за мiсцем проживання Сєвєродонецького дитячо-юнацького комплексу «Юнiсть». У другу змiну оздоровчої кампанiї забезпечено роботу 12 таборiв iз денним перебуванням.

Усього до органiзованого вiдпочинку та оздоровлення в таборах з денним перебуванням було залучено 1667 дiтей. Iз них 904 дитини пiльгових категорiй забезпечили гарячим харчуванням за кошти мiського бюджету.

Розмаїте дозвiлля для дiтлахiв пiдготували заклади позашкiльної освiти. Тематичнi екскурсiї, майстер-класи, театральнi вистави, конкурси, перегляди кiнофiльмiв органiзовуються на базi чотирьох майданчикiв вiдпочинку.

Для 65 своїх вихованцiв провiв категорiйнi походи та навчально-тренувальнi збори Сєвєродонецький мiський Центр нацiонально-патрiотичного виховання, туризму та краєзнавства учнiвської молодi в межах проєкту «10-денний марафон «Здорова молодь – здорова нацiя».

На призерiв і переможцiв конкурсiв еколого-природоохоронного напряму в другiй половинi серпня чекає тижневий вiдпочинок на Буковинi. Департамент соцiальної полiтики Чернiвецької мiської ради запросив вихованцiв Сєвєродонецького мiського Центру еколого-натуралiстичної творчостi учнiвської молодi до мiського лiтнього наметового табору для дiтей та молодi Чернiвецької мiської територiальної громади «Ойкос» (смт Берегомет Вижницького району).

Фото: Сєвєродонецький міський Центр національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства й «Донбас-Онлайн»

]]>За материалами Луганщина.ua]]>