Клуб дітей та молоді з особливими освітніми потребами «Ми разом» презентував авторську музично-танцювальну виставу

26-05-2021

26 травня Клуб дітей та молоді з особливими освітніми потребами «Ми разом» Сєвєродонецького міського Центру дитячої та юнацької творчості презентував авторську музично-танцювальну виставу «Білий клоун».

Крім батьків і освітян, прем’єрний показ відвідали заступниці керівника Сєвєродонецької міської ВЦА Ірина Степаненко та Ельвіна Марініч, голова Громадської спілки «Луганська Асоціація організацій осіб з інвалідністю», радник голови Луганської обласної державної адміністрації Микола Надулічний і керівник Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру Сергій Дорофєєв.

До уваги глядачів гуртківці підготували дуже особливу виставу: складну пластично та емоційно.

Спочатку глядач побачив, як різнокольорові клоуни, дружні та веселі за вдачею, цікаво проводять час, одного разу зустрічають клоуна, не схожого на них зовні. І вони не приймають його в свою кампанію і проганяють.

Життя таке мінливе, і трапилось так, що одного разу один з клоунів загубився, розгубився, опинився зовсім безпорадний. І тут він зустрів білого клоуна, який не зважаючи на те, що його не прийняли до своєї дружньої кампанії, допоміг знайти вихід, доброзичливо показав дорогу додому і став для кампанії клоунів справжнім другом.

Керівниця Клубу «Ми разом» Аліна Тимощенко як справжній режисер схвильовано спостерігала за своїми підопічними.

Розчулені, з позитивними емоціями присутні щиро дякували оплесками акторам. Заступниці керівника Сєвєродонецької міської ВЦА Ірина Степаненко та Ельвіна Марініч подякували акторам, присутнім і організаторам за чудову прем’єру та відзначили кожного гуртківця подарунками від військово-цивільної адміністрації.

«Така вистава підтверджує, що ми повинні бути всі разом, тому що коли ми разом – ми сім’я, яка зробить дуже багато. Ви не лише талановиті, а й дуже працьовиті. Бажаємо всім успіху, здоров’я, творчості й ще більше вистав!» - сказала Ірина Степаненко.

Також учасники вистави отримали солодощі від відділу освіти.

Голова Громадської спілки «Луганська Асоціація організацій осіб з інвалідністю», радник голови Луганської обласної державної адміністрації Микола Надулічний з гордістю зазначив, що пишається досягненнями Клубу, які зростають щоразу.

Керівник Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру Сергій Дорофєєв подякував за запрошення та наголосив: «Мене особисто тішить, що театральне мистецтво розвивається в Луганській області ще й завдяки вам. Дуже дякую вашому керівнику, натхненниці цієї вистави, тому що знаю, скільки потрібно докласти сил. Дякую за акторську роботу, в якій кожен знав свою роль, мізансцену і виконав всі завдання, які перед вами ставив режисер».

Гості також вручили акторам солодкі подарунки.

«Ми разом» внесено у глобальний танцювальний каталог Міжнародної танцювальної ради CID, що є партнером ЮНЕСКО та ООН з питань освіти, науки та культури. Цей колектив перший і єдиний в місті та області, хто зазначений у цьому каталозі.

Керівниця Клубу «Ми разом» Аліна Тимощенко подякували всім, хто прийшов на виставу та підтримав учасників, адже кожному гуртківцю дуже важливо показати свої досягнення та успіхи.

«Ми виконуємо рухи рефлекторно, не задумуючись. А цим хлопцям і дівчатам треба докласти неабияких зусиль, щоб таке повторити. Кожне нове заняття – для них новий виклик. Самому собі. Навчитись тому, чого не вмів, що ще вчора не виходило. Мене захоплює їх старанність, що вони продовжують, не дивлячись ні на що. Через творчі заняття вони розфарбовують своє життя у різнобарвні кольори, тому що життя кожного має значення», - зазначила Аліна Тимощенко у фінальній промові.

*****

На базі гуртка «Театр дітей та молоді з особливими потребами» відкрито клуб дітей та молоді з особливими освітніми потребами «Ми разом», в якому  забезпечено формування певної системи соціально-реабілітаційного середовища, інформаційно-освітньої, корекційно-ровиваючої діяльності, змістовного дозвілля.

Створено умови:

- стимулювання для психоемоційного  оздоровлення  людей з інвалідністю;

-   активізації та стимулювання пізнавальної діяльності, поглиблення знань і вмінь,  набуття  досвіду спілкування та досвіду творчості;

• розвитку емоційно-вольової сфери, комунікативних навичок, сприяння  адаптації та  соціалізації дітей, молоді та людей з інвалідністю зі складними діагнозами.
  • підвищення самооцінки особистості.

Колективза останні роки, взяв участь:

• у двох Всеукраїнських фестивалях для дітей та юнацтва «Лицарі та панночки Луганщини»  -   2018, 2019 роки, м. Кремінна;
  •  соціокультурному заході в рамках Всеукраїнського фестивалю дітей та юнацтва «Восток-Схід-West» - 2018 р. м. Сєвєродонецьк;
  • - ІІ Всеукраїнському фестивалі культури та творчості людей з інвалідністю «Сузір’я любові» - 2020р. , м. Чернівці;
  •  Лауреат  X Всеукраїнського фестивалю творчості людей з інвалідністю «На крилах творчості» -  2018 р. м. Дніпро; Лауреат І ступеня І Всеукраїнського дистанційного фестивалю-конкурсу «Світ Dreams» (2020 р., м. Київ).

Нагороджений дипломами:

• за зайняте 1 місце   на V ювілейному Всеукраїнському конкурсі-фестивалі таланту і краси для дітей та молоді з інвалідністю «Казкові мрії» в номінації «Хореографія» (2019 р., м. Київ);

Вихованці разом не тільки на заняттях, на сцені і репетиціях, але й двічі на тиждень із задоволенням відвідують тренажерний зал ДЮСШ №1, є учасниками різних спортивних змагань, шашкових турнірів і турнірів з боулінгу.

Також вихованці беруть участь в різних міських заходах, майстер-класах, де вчаться робити своїми руками сувеніри. Вони завзяті, креативні і відкриті для всіх, хто любить працювати, весело проводитичас і запрошують у свій колектив дітей та молодь віком від 14 років.