Луганський обласний фестиваль української народної іграшки та гри відбудеться у Рівному

03-09-2022

Обласний фестиваль української іграшки та гри, який п’ять років поспіль приймала Кремінна, цьогоріч відбудеться у Рівному.

«Від Луганщини до Рівненщини! Україна - незалежна, нероздільна та нескорена! Український народ непереможний!» – під такими гаслами проходитиме родинне та затишне «Свято української народної іграшки та гри» у Рівному.

4 вересня на гостей фестивалю чекатиме насичений мистецький день на трьох основних локаціях: Рівненська обласна філармонія, Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека та «Етносадок» на вул. Драгоманова, 22.

Організатори заходу: Рівненський обласний центр народної творчості, Луганський обласний центр народної творчості, Рівненська обласна наукова бібліотека, Луганська обласна наукова бібліотека за сприяння управління культури та туризму Рівненської ОДА, управління культури, національностей, релігій та туризму Луганської ОДА, Кремінської міської військової адміністрації.

- Традиційно фестиваль української народної іграшки та гри упродовж багатьох років організовували в Луганському обласному центрі народної творчості на території Кремінської громади. Це свято полюбляли місцеві жителі. Відвідували його майстри народної творчості з виготовлення іграшок не тільки із Луганщини, але й усієї України, - розповіла начальниця управління культури, національностей, релігій та туризму Луганської ОДА Аліна Адамчук.

Нагадаємо, що протягом п’яти років фестиваль української народної іграшки та гри походив у мальовничому куточку Луганської області – Кремінній.

Рівненщина стала домівкою для багатьох жителів Луганської області, зокрема, Сєвєродонецька та Кремінної, отож в організаторів виникла ідея відродити цю культурно-мистецьку ініціативу саме в тут.

-  Одне з найулюбленіших гулянь Луганщини цьогоріч відбудеться на Рівненщині. Синергія, яку утворять два регіони, обов'язково виллється у атмосферне та вдале дійство. Тож запрошуємо усіх завітати до «Етносаду» на наше спільне свято, - зазначила начальниця управління культури і туризму Рівненської ОДА Любов Романюк.

За словами директорки Рівненського обласного центру народної творчості Ірини Баковецької-Рачковської, програма надзвичайно цікава та атмосферна.

- Це сприятиме розвитку та популяризації народних цінностей, культурної спадщини України, національно-патріотичному вихованню громадськості усіх поколінь. Прийдіть, підтримайте українську культуру і тих, для кого Рівненщина стала рідною домівкою, - закликала Ірина Баковецька.

За інформацією: ]]>http://loga.gov.ua/oda/press/news/oblasniy_festival_ukrayinskoyi_igrashk...]]> та ]]>https://rivnepost.rv.ua/news/luhanskiy-festival-ukrainskoi-narodnoi-ihra...]]>