Ви тут:

Нововведення Уряду у сфері держекспконтролю та затвердження Порядку проведення моніторингу рівня безпеки ОКІ

23-07-2022
Категорія: 

Уряд подовжив дію низки реєстраційних та дозвільних документів у сфері державного експортного контролю на період воєнного часу та затвердив Порядок проведення моніторингу рівня безпеки об’єктів критичної інфраструктури.

Так, на період воєнного часу подовжено дію:

- посвідчення про реєстрацію суб’єктів господарювання як суб’єктів здійснення міжнародних передач товарів;

- свідоцтва про отримання повноважень на проведення недержавної експертизи товарів у галузі державного експортного контролю;

- свідоцтва про державну атестацію системи внутрішньофірмового експортного контролю, створеної суб’єктом здійснення міжнародних передач товарів.

У разі закінчення терміну дії такого роду документів, суб’єкти господарювання не зобов’язані поновлювати їх у Державній службі експортного контролю. Вони діятимуть і далі протягом усього періоду воєнного стану та впродовж 3 місяців після його завершення.

Нагадаємо також, що наразі автоматично подовжуються строкові ліцензії та документи дозвільного характеру в частині провадження господарської діяльності.

Крім того Уряд затвердив розроблений Міністерством економіки Порядок проведення моніторингу рівня безпеки об’єктів критичної інфраструктури.

Йдеться про об’єкти енергозабезпечення, водопостачання, медицини, транспорту, оборони, хімічної промисловості та інших сфер, порушення роботи яких приводить до загроз національній безпеці та може завдати шкоди життєво важливим національним інтересам.

Порядок напрацьований на вимогу закону «Про критичну інфраструктуру» і містить чіткий алгоритм дій:

- моніторинг буде здійснюватися раз на три роки секторальними та функціональними органами у сфері захисту критичної інфраструктури;

- оцінка стану захищеності буде враховувати специфіку функціонування об’єкту;

- за результатом моніторингу складатимуть акт, де вкажуть одну з трьох оцінок забезпечення захищеності: «забезпечує», «обмежено забезпечує», «не забезпечує»;

- обов’язково надаватимуться пропозиції про вдосконалення системи захисту об’єкту;

- оператор критичної інфраструктури (юрособа або ФОП, що управляє об’єктом) отримає акт перевірки і зобов’язаний вжити заходів щодо усунення виявлених недоліків та порушень.

Таким чином держава постійно слідкуватиме за станом критичної інфраструктури і матиме достатні механізми впливу для того, аби гарантувати її безперебійну роботу.

Під час війни та в період післявоєнної відбудови ефективний контроль за критичною інфраструктурою дозволить уникнути надзвичайних ситуацій і забезпечити українців ресурсами та послугами, які вона генерує.

За матеріалами ]]>https://www.me.gov.ua]]>





Рейтинг: 
Средняя: 5 (1 оценка)