Оперативна інформація щодо деокупації Луганської області від російських загарбників станом на ранок 08.02.2023

08-02-2023

Біля Білогорівки росіяни нанесли авіаудар, штрафом у 300 тисяч рублів окупанти погрожують підприємцям за обіг гривні, виплати за народження дитини там можна отримати лише при наявності паспорту рф.

Із початку січня не припиняються рейди окупантів по магазинах – шукають тих, хто досі приймає гривню. Вже повідомлялося навіть про затримання валютників, які здійснювали її обіг. Крім того, під час обшуків вилучаються банківські термінали.

Аби посилили відповідальність за обіг гривні, віднедавна за продаж товарів в українській валюті на окупованих територіях передбачено штраф у 300 тисяч рублів.

Жителів захоплених регіонів хочуть зробити залежними від виплат в рублях. Полюють на гривню і водночас посилюють паспортизацію. Бо саме паспорт є необхідною умовою отримання усіх соціальних виплат.

Зокрема, гроші за так званим «материнським капіталом» видають тільки при пред’явленні російського документа.

Дорівнює він розміру регіонального прожиткового мінімуму, який, нагадаємо, на окупованій Луганщині – найнижчий. Навіть на захоплених територіях Запоріжжя та Херсонщини нове життя оцінюють дорожче. Не кажучи вже по регіони рф, де ці виплати на декілька тисяч вище.

Не набагато краще і з заявленим майже миттєвим відновленням критичної інфраструктури. Ще влітку росіяни обіцяли повернути лисичанам надання комунальних послуг у повному обсязі упродовж кількох тижнів. У лютому вони хизуються поверненням водопостачання 10 % жителів, із тих, хто залишився. Не централізованого – зі свердловин. Інші не мають і цього.

Тим часом, ворог продовжує зосереджувати основні зусилля на ведені наступальних дій, зокрема, на Куп’янському та Лиманському напрямках – зазнає значних втрат, особливо у живій силі.

За минулу добу підрозділи Сил оборони України відбили атаки окупантів в районах Новоселівського, Червонопопівки, Шипилівки і Білогорівки.

На Куп’янському та Лиманському напрямках під вогневий вплив окупанта потрапили Новоселівське, Стельмахівка, Новоєгорівка, Макіївка, Площанка, Невське, Піщане, Кремінна, Діброва і Білогорівка.

В районі останньої противник завдав авіаудару.

Авіація Сил оборони протягом минулої доби завдала 12 ударів по районах зосередження особового складу та військової техніки окупантів та 2 удари по позиціях зенітно-ракетних комплексів.

Також наші захисники знищили російський штурмовик СУ-25, вертоліт Мі-24 та 2 ворожі БПЛА типу «Орлан».

Наші артилеристи та ракетники уразили 2 пункти управління ворога, 7 районів зосередження живої сили та склад боєприпасів.

]]>https://www.facebook.com/odalug/posts/pfbid02SwnxhUR9PjgpvQWRxVtSKKoiArW...]]>