Оперативна інформація щодо деокупації Луганської області від російських загарбників станом на ранок 09.02.2023

09-02-2023

По Серебрянському лісництву поблизу Кремінної росіянами завдано авіаудар, за користування українським паспортом на окупованих територіях обмежуватимуть у правах на 10 років, лікарню в Сєвєродонецьку готують під хірургію для військових рф.

Закон, який передбачає порядок виходу з українського громадянства, прийнято держдумою рф у першому читанні.

Вказано, що це дозволить забезпечити допуск осіб, які зараз мають громадянство України, до заміщення державних, муніципальних та інших посад, а також врегулювати інші питання, при вирішенні яких це виступає обмежуючим фактором.

Зокрема, при отриманні заробітної плати, пенсії та інших соціальних виплат, що зараз відбувається на тимчасово окупованих територіях.

Із дня подання заяви про відмову людині необхідно буде утримуватись від реалізації прав та виконання обов'язків громадянина України, у тому числі від отримання та використання паспорта та інших документів.

При порушенні повторно звернутися із заявою дозволено лише через 10 років.

Втім, відмова від громадянства ніяк не гарантує отримання роботи.

Так, до прикладу, у населених пунктах Гірської та Попаснянської громад, які росіяни підпорядкували Первомайську, за словами місцевої окупаційної влади, пріоритет у працевлаштуванні до бюджетних організацій матимуть ті, хто бере участь у питаннях «життєзабезпечення» територій.

З урахуванням практично відсутніх там відновлювальних робіт претендувати на ту чи іншу посаду, навіть якщо вона не вакантна, може хто завгодно – достатньо показово привезти до міста чи села якусь допомогу.

Дійшла черга і до Сєвєродонецька, де хворих з лікарні відправляють додому, бо готують приміщення під хірургію для військових рф.

Раніше поранених везли вглиб територій, не залишали їх у розграбованих самими ж окупантами медичних закладах. Наразі їх така кількість, що під шпиталі переобладнані навіть медзаклади у прифронтових населених пунктах.

За минулу добу підрозділи Сил оборони України відбили атаки окупантів в районах Стельмахівки та Білогорівки.

На Куп’янському та Лиманському напрямках під вогневий вплив росіян потрапили Новоселівське, Стельмахівка, Червонопопівка, Кремінна, Кузьмине, Діброва і Білогорівка.

Ворог завдав авіаудару неподалік Серебрянського лісництва.

Авіація Сил оборони протягом минулої доби завдала 21 удару по районах зосередження особового складу та військової техніки окупантів та 3 удари по позиціях зенітно-ракетних комплексів.

Наші артилеристи та ракетники уразили 2 пункти управління ворога, 3 райони зосередження живої сили, 3 позиції зенітно-ракетних комплексів, 2 склади боєприпасів та склад пально-мастильних матеріалів.

]]>https://www.facebook.com/odalug/posts/pfbid02AURXMmdorchfBeAWAbXv7KRZ9MV...]]>