Оперативна інформація щодо деокупації Луганської області від російських загарбників станом на ранок 17.01.2023

17-01-2023

У Хрустальному окупантами закриті всі шахти та розібрані дахи будинків, деякі міста так званої «лнр» росіяни збираються перетворити на смт, за отримання громадянства рф іноземцю пропонують «віддати борг новій батьківщині».

За роки окупації Хрустальний із відомого шахтарського міста перетворився на примару з нульовим рівнем промисловості – в населеному пункті законсервовані всі шахти.

Як і в низці інших міст справжнє знущання з місцевих жителів росіяни влаштували там наприкінці минулого року, коли будівельні бригади з рф приїхали відмивати бюджетні кошти.

Наприкінці сезону дощів московські покрівельні фірми повністю розібрали дахи багатьох багатоповерхівок та втекли. Упродовж більше ніж півтора місяців будинки стоять без дахів, через що сталися регулярні підтоплення не тільки верхніх поверхів, а й багатьох інших.

Через підвищену вологість в квартирах у людей не більше 15 градусів тепла за наявності опалення. На стінах утворився грибок. Нагадаємо, що бойових дій в цьому місті не велося.

Поки що в місті. Бо так зване керівництво «республіки» розглядає можливість реорганізації деяких міст до рівня смт.

Будуть анульовані або скорочені місцеві адміністрації, персонал комунальних підприємств, обіцяють ще більш обмежений бюджет, оптимізацію мережі лікарень, шкіл та дитсадків.

Грошей нема, але люди тримаються, спостерігаючи за свавіллям окупантів.

У Новопскові 15 січня під час застосування ворогом комплексу С-300 одна ракета впала на житловий будинок – загинули дві цивільні особи.

Тим часом на території росії іноземним громадянам, які перебувають в черзі на отримання громадянства рф, пропонується добровільно призиватися до лав ворожого війська та автоматично отримати громадянство росії.

Також у москві здійснюється тиск на комерційні структури з метою фінансової підтримки ворожих збройних сил через переказ коштів в розмірі від 10 млн рублів.

За минулу добу підрозділи Сил оборони відбили атаки окупантів в районі Білогорівки.

На Куп’янському та Лиманському напрямках ворог обстріляв Новоселівське, Невське, Стельмахівку, Андріївку, Макіївку, Кремінну та Діброву.

Підрозділи ракетних військ і артилерії Сил оборони України за добу уразили пункт управління, 11 районів зосередження окупантів, склад пально-мастильних матеріалів та склад боєприпасів ворога.

]]>https://www.facebook.com/odalug/posts/pfbid0ua1hQbicd9RugADpetBQiUHAsUff...]]>