Оперативна інформація щодо деокупації Луганської області від російських загарбників станом на ранок 19.01.2023

19-01-2023

У Новопскові погрожують позбавленням батьківських прав за відмову відпускати дитину до школи, для заміни 450 м ЛЕП у Ровеньках викликали електриків за 2 500 км, півроку окупації – в Лисичанську відкрили свердловини для набору води на вулицях.

На окупованій частині Луганщини тривають заходи, спрямовані на примусову «любовь к родине». Жителі Новопсковської громади жаліються на погрози з боку росіян за відмову відпускати дитину до школи.

Якщо колаборанти дізнаються, що хлопець чи дівчина не бере участь у навчальному процесі за програмою рф, додому одразу приїжджають представники окупантів та погрожують позбавленням батьківських прав.

Втім, чим далі окупація, тим місцевим важче справлятися з підтримкою критичної інфраструктури.

Так, через півроку після окупації міста Лисичанський водоканал зміг лише вивести кілька кранів у різних районах міста, з яких мешканці відтепер набирають воду. Про її якість ніхто не говорить. Коли повернуть централізоване водопостачання в домівки – теж відмовчуються.

А от Ровеньки перебувають під окупацією більше восьми років. І там ще важче. Місцеві електрики навіть не в змозі самостійно замінити 450 метрів дефектного дроту лінії електропередачі. Для цього необхідно було викликати спеціалістів з Республіки Комі – за понад 2 500 км від Луганщини.

Останні на дев’ятий рік приїхали та допомогли енергетикам Ровеньківського РЕМ підвищити надійність електропостачання понад 100 споживачам.

Аби скоріше вивести гривню з обігу, росіяни, загострюючи гуманітарну кризу, намагаються максимально блокувати зняття національної української валюти з карток. Йдеться про людей, які отримують пенсію та соцвиплати.

Минулої доби підрозділи Сил оборони України відбили атаки окупантів в районі Білогорівки.

На Куп’янському напрямку противник обстріляв Стельмахівку.

На Лиманському напрямку росіяни відкривали вогонь у бік Новоєгорівки, Невського, Червонопопівки та Діброви.

Наша авіація протягом минулої доби завдала 13 ударів по районах зосередження противника та 3 - по позиціях зенітно-ракетних комплексів окупантів.

В той же час, збито ворожий гелікоптер Ка-52 та БпЛА «Мерлін-ВР».

Підрозділи ракетних військ і артилерії Сил оборони України за добу уразили 3 пункти управління, 5 районів зосередження окупантів, 1 склад боєприпасів та 2 інші важливі об’єкти ворога.

]]>https://www.facebook.com/odalug/posts/pfbid02SZ4omCoQTp4bFNM2f7JNPUE6LuT...]]>