Оперативна інформація щодо деокупації Луганської області від російських загарбників станом на ранок 20.01.2023

20-01-2023

Рівень соціальної державної підтримки на Луганщині до захоплення був вищий за встановлений на території рф – для його збереження необхідний 1 млрд рублів дотації, шпиталі Новопскова та Новосвітлівки переповнені пораненими росіянами, за добу окупанти обстріляли 9 населених пунктів на лінії фронту.

Про необхідність вищеназваної дотації так званій «лнр» заявили у міністерстві праці та соціального захисту рф.

Тільки таким чином росіяни в змозі зберегти рівень соціального захисту, що надавався на території захопленої Луганщини до 30 вересня.

Справа у тому, що заходи соціальної підтримки регіону значно перевищують розмір та обсяг таких заходів, встановлених законодавством рф.

Додаткова потреба в коштах федерального бюджету на ці цілі складе на поточний рік 0,99 млрд руб. І це лише на ту кількість населення, що залишилася. Сотні тисяч луганчан евакуювалися.

У середині січня, коли половина зими минула, а опалювальний сезон нараховував вже три місяці, окупаційна влада спробувала подати тепло на окремі будинки Сєвєродонецька, використовуючи встановлені у дворах модульні котельні. Але ревізію системи опалення при цьому ніхто не робив. Як підсумок – один із багатоквартирних будинків на вул. Курчатова затоплений від 9-го до 1-го поверху.

Тим часом, це місто, як і сусідні Лисичанськ із Рубіжним, закриті на в’їзд та виїзд. На блокпостах вимагають або реєстрацію, або довідку з місця роботи. З останнім в зазначених населених пунктах зовсім погано.

Ворог продовжує використовувати мережу цивільних закладів охорони здоров’я на тимчасово окупованій території для лікування своїх поранених військових.

Так, у Новопскові в приміщенні місцевого пологового будинку окупанти розгорнули «польовий шпиталь», де лікують понад 300 військовослужбовців та найманців приватної військової компанії «вагнер».

У Новосвітлівці в місцевій лікарні знаходиться понад 200 поранених з числа нещодавно примусово мобілізованих жителів тимчасово окупованих територій Луганщини.

19 січня підрозділи Сил оборони України відбили атаки росіян в районах Новоселівського і Білогорівки.

На Куп’янському напрямку обстріляні райони Стельмахівки та Новоселівського.

На Лиманському напрямку ворог відкривав вогонь із усіх наявних вогневих засобів по районах Новоєгорівки, Макіївки, Невського, Площанки, Червонопопівки, Кремінної, Діброви та Серебрянського лісництва.

Авіація Сил оборони протягом минулої доби завдала 21 удару по районах зосередження ворога та 7 – по позиціях його зенітно-ракетних комплексів. Також наші воїни знищили три БпЛА типу «Ланцет-3».

Підрозділи ракетних військ і артилерії Сил оборони України уразили 6 пунктів управління, 8 районів зосередження ворога та склад боєприпасів окупантів.

]]>https://www.facebook.com/odalug/posts/pfbid0g31e7Xbu2FZCTVtMQgX9euvntoFB...]]>