Оперативна інформація щодо деокупації Луганської області від російських загарбників станом на ранок 24.01.2023

24-01-2023

В атаку у ворога йдуть переважно мобілізовані – професійні військові залишаються в тилу, із Луганська вглиб рф вивозять родини окупантів 2-го армійського корпусу, 365 позицій: із бібліотек Луганщини вилучають художні та історичні видання.

Так зване «міністерство освіти та науки лнр» спрямувало керівникам адміністрацій міст та районів, а також підвідомчим освітнім організаціям відповідний документ.

У ньому, зокрема, радять вилучити з фондів шкільних бібліотек на окупованій Луганщині книги зі списку, в якому 365 позицій.

Це - художня література, книги з історії, біографії, есе, які стосуються України.

Рекомендують прибрати: літературу про Голодомор в Україні, підручники та довідники з історії України, комікси, публіцистику, видану після 2014 року, книги з серії «Знамениті українці», художню літературу про «події періоду новітньої історії» в Україні і на Донбасі.

Водночас зі знищенням усього українського із Луганська на територію російської федерації евакуюють сім’ї військовослужбовців 2-го армійського корпусу збройних сил рф.

Також протягом 10 днів у окремих населених пунктах Луганської області відзначається зменшення кількості особового складу противника.

Вже стало практикою, що на передній край здебільшого відправляються мобілізовані російські військовослужбовці. В той час, коли професійні військові намагаються усіма способами залишатись в тилу.

Як би там не було, 23 січня підрозділи Сил оборони України відбили чергові атаки окупантів в районі Червонопопівки.

На Куп’янському напрямку противник здійснив обстріли поблизу Новоселівського, Стельмахівки, Андріївки.

На Лиманському напрямку ворог обстріляв райони населених пунктів Макіївка, Площанка, Червонопопівка, Кремінна, Діброва та Кузьмине.

Авіація Сил оборони протягом минулої доби завдала 8 ударів по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки противника а також удар по позиції зенітно-ракетного комплексу.

Протягом минулої доби наші захисники збили 2 ворожі літаки Су-25; гелікоптер Ка-52; безпілотний літальний апарат «Орлан-10» та 2 керовані авіаційні ракети Х-59.

Підрозділи ракетних військ і артилерії Сил оборони України за минулу добу уразили 3 райони зосередження окупантів та склад логістики.

]]>https://www.facebook.com/odalug/posts/pfbid0cKS74sbPTX26thigaH8yq2eRHck3...]]>