Оперативна інформація щодо деокупації Луганської області від російських загарбників станом на ранок 25.01.2023

25-01-2023

На місцевих колаборантів у так званій «лнр» вже не розраховують, на рф мобілізують депортованих українців, спортивна арена в Луганську переповнена пораненими.

На захоплених росією територіях Луганщини все менше довіряють місцевим колаборантам. Ще влітку показовим прикладом став Сєвєродонецьк, де окупаційна влада не знайшла «гідних» претендентів, які спроміглися би керувати містом.

Заколихався стілець «влади» і в Лисичанську, куди на підсилення приїхав заступник прем'єр-міністра республіки татарстан – його призначено заступником окупаційної адміністрації міста.

Більш того, вибори до так званого «парламенту лнр», які спробують провести у вересні, не передбачають одномандатної системи. Тобто, кандидати з округів не матимуть шансів вирішувати проблеми регіону на центральному рівні.

Багато разів окупанти намагалися спростувати факти примусової мобілізації на Луганщині. Але самі повідомляють, що на фронті залишається багато викладачів вишів, 17 з яких мають вчені ступені кандидатів і докторів наук.

А от на території рф мобілізують чоловіків, депортованих з тимчасово окупованих територій. Це одна з причин прийнятого урядом рф рішення щодо видачі паспортів за місцем проживання.

Крім того, росія вербує ув’язнених громадян України, яких було примусово вивезено до російських місць позбавлення волі. Зокрема, в краснодарі відбувається активне вербування таких осіб до складу приватної військової компанії «вагнер».

Найбільш активно закликають до участі у війні проти України людей, які відбувають покарання за тяжкі кримінальні злочини.

Тим часом, найбільша після знищеного окупантами Льодового палацу крита спортивна арена регіону, розташована у Луганську, переповнена пораненими росіянами – там намагаються врятувати більше 600 бойовиків.

Їх кількість зростає – 24 січня підрозділи Сил оборони України відбили атаки окупантів поблизу Білогорівки.

На Куп’янському напрямку противник обстріляв райони населених пунктів Новоселівське і Стельмахівка.

На Лиманському напрямку вогневого ураження від росіян зазнали Макіївка, Площанка, Червонопопівка, Невське.

Авіація Сил оборони протягом минулої доби завдала 8 ударів по районах зосередження противника, а також 3 удари по позиціях його зенітно-ракетних комплексів.

У той же час наші захисники знищили СУ-25, 3 ударних російських вертольоти КА-52, 3 БПЛА типу «Орлан», 1 - типу «Мерлін» та 1 БПлА типу «Ланцет».

Артилеристи та ракетники уразили пункт управління противника та 9 районів зосередження окупантів.

]]>https://www.facebook.com/odalug/posts/pfbid0rjDgYMrox2yrhzc9CHWbBsw1XbZK...]]>