Оперативна інформація щодо деокупації Луганської області від російських загарбників станом на ранок 30.01.2023

30-01-2023

Сім’ям деяких мобілізованих росією луганчан обіцяють пільги у віддалених районах рф, із навколишніх сіл Сватівщини загарбники депортують людей, Підгорівку на Старобільщині вже розмародерили.

Протягом січня членів родин так званого другого армійського корпусу, а саме мобілізованих на окупованій території регіону, почали вивозити з Луганська на рф.

Вони розраховують на те, що там їх чекають, але пільги і можливе житло росіяни обіцяють лише у віддалених районах рф, звідки самі при можливості тікають.

Втім, на думку загарбників, цей крок додатково мотивуватиме жителів окупованої Луганщини вступати до лав армії рф. Ланцюг логіки – чекали на росію вдома, відмовляючись від можливості уїхати і оселитися де забажаєш, тепер великі міста для них закриті.

Останніми днями масово вивозять людей з Попівки, що на Сватівщині. Наказали приготуватися іншим прилеглим населеним пунктам, зокрема Сватовому. Про бажання виїхати у місцевого населення ніхто не запитує, куди всіх везуть і де розміщуватимуть посеред зими – теж. В принципі, росіянам байдуже. Головне – звільнити домівки для своїх вояк.

Як вони це раніше зробили у Підгорівці поблизу Старобільська. Кілька місяців росіяни жили в будинках місцевих жителів – і тих, які через окупацію залишили домівки та виїхали, і тих, кого вивезли. А коли потрібно було їхати ближче до фронту, виявилося, що домівки спорожніли – загарбники вивезли все, що хотіли. Така сама ситуація спостерігалася й в сусідньому Половинкиному.

29 січня українські захисники відбили чергові атаки ворога від Білогорівки.

На Куп’янському напрямку росіянами обстріляно райони населених пунктів Новоселівське, Стельмахівка і Андріївка.

На Лиманському напрямку вогневого ураження зазнали Макіївка, Невське, Червонопопівка, Кремінна і Діброва.

Наша авіація протягом доби завдала удару по зенітно-ракетному комплексу противника та 2 удари по районах зосередження окупантів.

Підрозділи ракетних військ і артилерії Сил оборони України уразили 2 радіолокаційних станції, склад боєприпасів та один інший важливий об’єкт противника.

]]>https://www.facebook.com/odalug/posts/pfbid0TczhNdbC37noZr7dLs2p8AbkVKvh...]]>