ПАМ'ЯТІ СИНА ПОЛКА

10-08-2021

Ветеранський рух Луганщини поніс важку втрату. На 90-му році життя 4 серпня 2021 року пішов з життя активіст ветеранського руху, учасник бойових дій під час Другої світової війни, син полка

МАЦАЄВ ВІКТОР СИДОРОВИЧ

Мацаєв Віктор Сидорович народився 16 вересня 1931 року у місті Кремінна Луганської області. На частину його покоління, яке зараз називають «діти війни», випала нелегка доля - випробувати на собі всі жахи і тяготи воєнного лихоліття. У 10 років його батька, потомственого шахтаря, забрали по «броні» глибоко в тил. З місця своєї нової роботи він не мав можливості не тільки допомагати рідним і сім'ї, але навіть вести з ними листування. Глава сім'ї видобував для країни вугілля і не знав, що на очах його дітей під час нальоту ворожої авіації загинула дружина, залишивши сиротами доньку і двох молодших синів. Сестра пішла на пошуки батька і з'явилася тільки після війни, а двох хлопчаків прихистили бійці Червоної Армії. Молодшого усиновила одна молода жінка з Новоайдару, а Віктор залишився служити в армійській розвідці. Не раз він переходив лінію фронту і завжди повертався з цінними донесеннями в розташування розвідроти.

Під час виконання одного з бойових завдань 14-річний хлопчина потрапив в руки ворога. Він витримав тортури і зі своїми товаришами перетнув лінію фронту, маючи найцінніші дані про розташування ворожих військ. На нейтральній смузі Віктор був поранений, і його винесли з під обстрілу розвідники. Уже в госпіталі юний воїн дізнався про те, що нагороджений орденом Червоної Зірки.

Після війни син полка, піонер-герой Віктор Мацаєв закінчив школу, ремісниче училище і працював електромонтером в Новоайдарському вузлі зв'язку. Потім довгий час працював наладчиком контрольно-вимірювальних приладів на Сєвєродонецькому виробничому об'єднанні «Азот».

Віктор Сидорович завжди займав принципову життєву позицію, був одним з найбільш активних членів ветеранської організації.

Світла пам'ять про вірного сина, захисника своєї Батьківщини назавжди збережеться в серцях його друзів і всіх тих, хто знав цю прекрасну людину.

Дядик С.М. - голова Сєверодонецької міської ветеранської організації

Косів А.І. - голова Новоайдарської районної ветеранської організації

Мартинов В.С. - голова Новоайдарської селищної ветеранської організації

На чорно-білому фото: Віктор Сидорович (на першому плані) з командиром розвідроти ст. лейтенантом Балтишевим в Берліні перед розставанням. Балтишев залишиться служити, а Вітя поїде в Новоайдар до брата Міши. Свого батька і сестру він знайде тільки через 19 років. Це його останнє фронтове фото. А вічний спокій він знайшов у Новоайдарі, де похований поруч з прахом батька.

Сєвєродонецька міська ВЦА глибоко сумує, низко схиляє голови та висловлює слова підтримки і співчуття його рідним та близьким.