Про ситуацію на Луганщині станом на ранок 01.04.2023

01-04-2023

Найінтенсивніші бої – за Білогорівку, жителів Щастинського району військові рф виселяють із домівок, на Старобільщині дезертирували 50 російських вояк.

Українське військове командування відзначає, що Білогорівка залишається місцем найінтенсивніших боїв на Луганщині.

Втім, минулої доби противник спробував вести наступальні дії не тільки там, а й неподалік Макіївки, Кремінної, Червонопопівки, Діброви та в районі Серебрянського лісництва.

«Всі вони не принесли ворогу успіху – наші військові відбили ці атаки, – каже виконуючий обов’язки начальника обласної військової адміністрації Олексій Смирнов. – Українські військові знають, скільки техніки та особового складу може застосувати ворог під час наступних спроб руху уперед. В залежності від цього й планують власні оборонні дії і подальші удари по росіянам».

Минулої доби обстрілів з боку противника зазнали населені пункти, що поряд з лінією бойового зіткнення.

Це, зокрема, Новоселівське, Невське, Червонопопівка, Діброва, Білогорівка.

Авіація Сил оборони за минулу добу завдала 10 ударів по районах зосередження окупантів.

Підрозділи ж ракетних військ і артилерії уразили 9 районів зосередження живої сили, озброєння та військової техніки противника, склад пально-мастильних матеріалів, 2 зенітно-ракетних комплекси, артилерійський підрозділ на вогневій позиції, а також станцію радіоелектронної боротьби.

Загарбними продовжують використовувати в своїх цілях приватну власність цивільних осіб.

Так, у населених пунктах Щастинського району вони виселяють людей із власних осель для розквартирування військовослужбовців російських окупаційних військ.

Водночас, у Старобільському районі окупанти розшукують 50 військовослужбовців рф, які дезертирували з підрозділів та військових частин.

Щодо життя цивільних в окупованому Сєвєродонецьку. Ніякого обіцяного росією масштабного відновлення вони не дочекалися. У місті працюють лише два аптечних пункти в двох різних частинах населеного пункту та два великих магазини. Є й маленькі, але самі сєвєродончани відзначають, що там або практичного нічого немає, а те що є – їсти неможливо.

]]>https://www.facebook.com/odalug/posts/pfbid0VUVYJRvLkwB7HjCnuiY2TSiHgnN4...]]>