Про ситуацію на Луганщині станом на ранок 28.02.2023

28-02-2023

Ще 200 строковиків рф доправлено до Луганщини, ціни в магазинах Сєвєродонецька в два рази вище за середні по окупованому регіону, містяни зігрівалися взимку за 5000 рублів на місяць.

Сєвєродончани, які залишилися в місті після окупації, тепер обурені цінами на продукти харчування. Із великих магазинів там працюють лише два, однак в жодному з них ціни на товари не відповідають рівню можливостей жителів.

Гроші, у переважній більшості, є лише в бюджетників-колаборантів та отримувачів пільг й пенсій. Втім, все, що можна з’їсти і не отруїтися, коштує в два рази дорожче, ніж у середньому по захопленому регіоні. Важко навіть дозволити собі щось колись повсякденне.

А до видатків додалася ще й комуналка. За відсутності централізованого теплопостачання місцева окупаційна влада давала обіцянку не нараховувати плату за споживання газу та електроенергії (де вона була) до 1 березня. Бо люди використовували ці ресурси для обігріву домівок.

Але в лютому платіжки почали надходити. Як жаліються сєвєродончани, суми в січневих платіжках за електропостачання – космічні. На одну квартиру – до 5 тисяч рублів. Звісно, завершення лютого ніхто не чеках – нарахували авансом. Ще приблизно стільки ж.

Центру національного спротиву стало відомо, що відбувається з дітьми окупованих регіонів України після медоглядів та подорожей до рф на оздоровлення.

Так, понад 6 000 дітей віком від чотирьох місяців до 17 років, пройшли російські заклади, які займаються «перевихованням» українців. Дітей піддають науковій, культурній, патріотичній та/або військовій освіті орієнтованій на росію. Це подається у рф як «інтеграційна програма».

Деякі батьки стверджують, що елементи згоди, яку вони надавали, були порушені. Зокрема, термін перебування та процедури возз’єднання зі своїми дітьми. В 10 % таборів повернення дітей в Україну було призупинено. У двох – на невизначений термін.

Замість них на Луганщину доправлять нових строковиків. Так, днями на окуповану територію перекинуто ще 200 військовослужбовців рф з ростовської області.

27 лютого на Куп’янському та Лиманському напрямках противник провів безуспішні наступальні дії в районах Стельмахівки, Невського, Макіївки, Площанки, Кремінної, Діброви та Білогорівки.

Здійснив артилерійські обстріли по районах Новоселівського, Невського, Червонопопівки і Діброви.

Наша авіація завдала 4 удари по районах зосередження окупантів. А підрозділи ракетних військ і артилерії уразили один пункт управління, два райони зосередження живої сили противника та дві позиції протиповітряної оборони.

]]>https://www.facebook.com/odalug/posts/pfbid02Nq56dnqXeP1JzcJeVtuiRjSCGvC...]]>