Про ситуацію на Луганщині станом на ранок 28.03.2023

28-03-2023

Ворог безрезультатно тиснув поблизу Кремінної та Білогорівки, окупанти «забули» демобілізувати студентів, у Лисичанську наприкінці березня вони відкрили пункт обігріву.

Минулої доби на лінії фронту регіону найгарячіше було в районах Кремінної, Кузьминого та Білогорівки.

«У зв’язку з тим, що тут задіяні здебільшого регулярні війська рф, актують вони, використовуючи стандартну армійську тактику. Наші хлопці намагаються там максимально виснажити ворога. За останні три тижні українські військові знищили дуже багато техніки противника, зокрема танків. Тільки Т-90 «Прорив» росіяни за цей період втратили більше десяти. Недораховують вони і танків Т-72 та Т-80. Поряд із більш сучасною технікою на полі бою зустрічаються й ворожі БМП-1, давно вже зняті з озброєння», – наголошує виконуючий обов’язки начальника обласної військової адміністрації Олексій Смирнов.

Він додав, що росіяни застосували артилерію у напрямку Стельмахівки, Новоселівського, Невського і Білогорівки.

Авіація Сил оборони України за минулу добу завдала 9 ударів по районах зосередження особового складу окупантів, а також один – по зенітно-ракетному комплексу. Також протягом минулої доби наші воїни збили 5 ворожих розвідувальних БпЛА різних типів.

Підрозділи ракетних військ і артилерії, в той же час, уразили 3 пункти управління, а також район зосередження живої сили противника, артилерійський підрозділ на вогневій позиції, склад боєприпасів, склад пально-мастильних матеріалів та ще дві важливих цілі окупантів.

Слід зазначити, що попри заяви окупаційної влади, більшість мобілізованих ними на захоплених територіях студентів не демобілізовані. Обіцянку кремлю стосовно цього вони не виконали.

Зокрема, на Луганщині відомо про мобілізацію 654 студентів, близько 300 з яких воюють й надалі.

Аби посилити тиск на місцеве населення, росіяни хочуть залучити на окуповані території додаткові 105 тисяч «правоохоронців», набираючи їх з колишніх міліціонерів та рядових колаборантів. Сподіваються, що це змусить населення мовчати.

Як от у Лисичанську, де місцеві жителі подолали зиму без централізованого опалення. Більш того, днями, росіяни влаштували там щось схоже на свято, відкриваючи в місті пункт обігріву. Не в жовтні, та навіть не в грудні – наприкінці березня.

]]>https://www.facebook.com/odalug/posts/pfbid0wptL3MbeFe71dApJv423D6oB3SkM...]]>